Reklama
reklama

Svratka v Bítýšce: v osm večer těsně pod třetím stupněm

Druhý stupeň povodňové aktivity platil v sobotu kolem osmé večer na Svratce ve Veverské Bítýšce na Brněnsku. Podobně jako na jiných místech republiky byla na vině voda z tajícího sněhu. Do třetího stupně chybělo jen asi třicet centimetrů.

Brněnsko - Důvod k obavám mají někteří obyvatelé Veverské Bítýšky na Brněnsku. Obcí protéká řeka Svratka ještě než "dorazí" do Brněnské přehrady. Kvůli rostoucí hladině vyhlásili vodohospodáři druhý povodňový stupeň už v patnáct hodin, od té doby hladina pomalu klesala. Místní lidé mají s vylitou Svratkou zkušenosti z minulosti, povodně obec zasáhly například v roce 2006. V Brně se při povodních rozvodňuje například Svitava v Obřanech. Ta byla v osm hodin večer asi čtyřicet centimetrů pod prvním stupněm.

 

SITUACI PRŮBĚŽNĚ MONITORUJEME

Foto: web Veverské Bítýšky 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře