Reklama
reklama

Svratka v Bítýšce: v osm večer těsně pod třetím stupněm

Druhý stupeň povodňové aktivity platil v sobotu kolem osmé večer na Svratce ve Veverské Bítýšce na Brněnsku. Podobně jako na jiných místech republiky byla na vině voda z tajícího sněhu. Do třetího stupně chybělo jen asi třicet centimetrů.

Brněnsko - Důvod k obavám mají někteří obyvatelé Veverské Bítýšky na Brněnsku. Obcí protéká řeka Svratka ještě než "dorazí" do Brněnské přehrady. Kvůli rostoucí hladině vyhlásili vodohospodáři druhý povodňový stupeň už v patnáct hodin, od té doby hladina pomalu klesala. Místní lidé mají s vylitou Svratkou zkušenosti z minulosti, povodně obec zasáhly například v roce 2006. V Brně se při povodních rozvodňuje například Svitava v Obřanech. Ta byla v osm hodin večer asi čtyřicet centimetrů pod prvním stupněm.

 

SITUACI PRŮBĚŽNĚ MONITORUJEME

Foto: web Veverské Bítýšky 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře