Reklama
reklama

Studenti z oktávy gymnázia v Řečkovicích umí jazyky a získávají certifikáty

Studenti gymnázia v brněnských Řečkovicích v ulici Terezy Novákové berou přípravu na přijímací zkoušky na vysoké školy vážně. Třetina z nich letos složila mezinárodní certifikované zkoušky z anglického, francouzského a německého jazyka. Pomohou jim při přijímacím řízení, do kterého podávali do konce února přihlášky. Zkoušky z jazyků otevírají dveře na prestižní zahraniční univerzity, v Čechách za ně studenti dostávají bonusy například na Karlově univerzitě v Praze. Certifikát pomůže i při hledání uplatnění na mezinárodním pracovním trhu.

Z šedesáti studentů oktávy, posledního ročníku gymnázia, jich letos úspěšně absolvovalo zkoušku z francouzštiny a angličtiny šestnáct, sedm studentů z německého jazyka. „Studium jazyků je pro naše gymnázium zásadní. Pro studenty je to nástroj k budoucímu uplatnění. Jsme jediným
gymnáziem v Brně, kde studenty systematicky, ve třech jazycích, připravujeme na složení zkoušky a získání mezinárodního certifi kátu. Přestože samotnou zkoušku musí studentům zaplatit rodiče, přípravu na ni mají zdarma v rámci výuky,“ uvádí ředitel gymnázia Peter Krupka.

Znalost cizího jazyka je podle něj v dnešní době nutností. Proto gymnázium studentům v septimě a oktávě nabízí, jako povinně volitelný předmět,  seminář, který je koncipován jako příprava ke složení zkoušky. Získat certifikát není jednoduchou záležitostí. Úspěšné složení této zkoušky dokazuje velmi dobrou úroveň znalosti zvoleného jazyka.

 

„Znamená kompletní ovládnutí jazyka v pěti oblastech: porozumění čtenému textu, porozumění poslechu, v písemném projevu – slohu, gramatice a mluveném projevu,“ dodává ředitel. Gymnázium při zkouškách spolupracuje s mezinárodními jazykovými agenturami.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře