Reklama
reklama

Studenti z oktávy gymnázia v Řečkovicích umí jazyky a získávají certifikáty

Studenti gymnázia v brněnských Řečkovicích v ulici Terezy Novákové berou přípravu na přijímací zkoušky na vysoké školy vážně. Třetina z nich letos složila mezinárodní certifikované zkoušky z anglického, francouzského a německého jazyka. Pomohou jim při přijímacím řízení, do kterého podávali do konce února přihlášky. Zkoušky z jazyků otevírají dveře na prestižní zahraniční univerzity, v Čechách za ně studenti dostávají bonusy například na Karlově univerzitě v Praze. Certifikát pomůže i při hledání uplatnění na mezinárodním pracovním trhu.

Z šedesáti studentů oktávy, posledního ročníku gymnázia, jich letos úspěšně absolvovalo zkoušku z francouzštiny a angličtiny šestnáct, sedm studentů z německého jazyka. „Studium jazyků je pro naše gymnázium zásadní. Pro studenty je to nástroj k budoucímu uplatnění. Jsme jediným
gymnáziem v Brně, kde studenty systematicky, ve třech jazycích, připravujeme na složení zkoušky a získání mezinárodního certifi kátu. Přestože samotnou zkoušku musí studentům zaplatit rodiče, přípravu na ni mají zdarma v rámci výuky,“ uvádí ředitel gymnázia Peter Krupka.

Znalost cizího jazyka je podle něj v dnešní době nutností. Proto gymnázium studentům v septimě a oktávě nabízí, jako povinně volitelný předmět,  seminář, který je koncipován jako příprava ke složení zkoušky. Získat certifikát není jednoduchou záležitostí. Úspěšné složení této zkoušky dokazuje velmi dobrou úroveň znalosti zvoleného jazyka.

 

„Znamená kompletní ovládnutí jazyka v pěti oblastech: porozumění čtenému textu, porozumění poslechu, v písemném projevu – slohu, gramatice a mluveném projevu,“ dodává ředitel. Gymnázium při zkouškách spolupracuje s mezinárodními jazykovými agenturami.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře