Reklama
reklama

Studenti malují na zdi v podchodě pod brněnským Hlavním nádražím

Projít podchodem pod brněnským hlavním nádražím už nebude nepříjemnou nutností. Od 24. září se totiž neoblíbený prostor proměnuje v galerii s názvem Myšina. Šedivé zdi zakrývají obří plochy. Na ně je, za plného provozu, studenty a poté vítěznými umělci malováno.

Unikátní projekt ozvláštnění podchodu vznikl na VUT v Brně. „Naším záměrem je upozornit na problematickou část veřejného prostoru města Brna a zkulturnit ho prostřednictvím atraktivních forem umění“, nastínil rektor VUT v Brně Karel Rais.

 

 

U zrodu projektu stál vedoucí ateliéru malířství Fakulty výtvarných umění Petr Kvíčala, který díky aukci obrazů získal pro Myšinu bezmála 130 tisíc korun.

 

 

Prvními umělci, kteří promluvili do veřejného prostoru nejfrekventovanějšího podchodu v Brně, byli Kvíčalovi studenti z VUT a studenti z partnerské umělecké vysoké školy Escola Massana z Barcelony. Ti v týmech od 24. do 27. září za plného provozu podchodu tvořili velkoformátová díla.

 

 

Další obrazy vznikají v těchto dnech na stejných plochách. Autory jsou tentokrát vítězové vybraní odbornou porotou. Sledujte proto, co všechno je možné udělat proti šedivosti města. Výhodou tohoto galerijního prostoru Myšina je, že nezavírá, neplatí se vstupné a navštíví jej tisíce návštěvníků každý den.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře