Reklama
reklama

Studenti brněnského VUT se začnou učit v nových budovách

Po 53 letech se studenti Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií sejdou ke studiu na jednom místě. Dosud byly učebny fakulty rozmístěny v asi padesáti budovách po celém Brně. Vysoké učení technické totiž otevřelo nový komplex budov v areálu Pod Palackého vrchem. Stavba komplexu stála za 1,1 miliardy korun.  

Přes 840 milionů dostala škola z evropské dotace, zbytek financovala z vlastních zdrojů. „Plní se sen předchozích generací z fakulty. Roztříštěnost se podepsala na kvalitě studia i výzkumných procesů. Teď máme vysoce kvalitní technické zázemí pro studium i výzkum,“ řekla při otevření areálu děkanka Jarmila  Dědková.

Přibližně 4200 studentům začne objekt naplno sloužit v podzimním semestru 2013, do konce nadcházejícího semestru by se měla jednotlivá pracoviště přestěhovat. Vedle nového komplexu se ještě dostavuje Vědeckotechnický park profesora Lista, který bude dokončen v prvním čtvrtletí příštího roku.

 

 

 

Nové prostory fakulty budou napojeny také na výzkumné aktivity, vzniknou zde dvě centra excelence Středoevropského technologického institutu CEITEC a další regionální centra pro elektrovýzkum.  V nových prostorách fakulta otevře mimo jiné také nově akreditovaný doktorský studijní program biomedicínských technologií.

 

Architektonickou dominantou je kopule auly s keramickým pláštěm. Na fasády byly použity moderní materiály, včetně zavěšených keramických, kovových a skleněných prvků. Na část pohledových střech byla vysazena bezúdržbová zeleň. Veškeré konstrukce a technické systémy budovy byly navrženy a realizovány tak, aby budova odpovídala parametrům energetického štítku třídy B.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře