Reklama
reklama

Studenti brněnského VUT se začnou učit v nových budovách

Po 53 letech se studenti Fakulty elektrotechniky a komunikačních technologií sejdou ke studiu na jednom místě. Dosud byly učebny fakulty rozmístěny v asi padesáti budovách po celém Brně. Vysoké učení technické totiž otevřelo nový komplex budov v areálu Pod Palackého vrchem. Stavba komplexu stála za 1,1 miliardy korun.  

Přes 840 milionů dostala škola z evropské dotace, zbytek financovala z vlastních zdrojů. „Plní se sen předchozích generací z fakulty. Roztříštěnost se podepsala na kvalitě studia i výzkumných procesů. Teď máme vysoce kvalitní technické zázemí pro studium i výzkum,“ řekla při otevření areálu děkanka Jarmila  Dědková.

Přibližně 4200 studentům začne objekt naplno sloužit v podzimním semestru 2013, do konce nadcházejícího semestru by se měla jednotlivá pracoviště přestěhovat. Vedle nového komplexu se ještě dostavuje Vědeckotechnický park profesora Lista, který bude dokončen v prvním čtvrtletí příštího roku.

 

 

 

Nové prostory fakulty budou napojeny také na výzkumné aktivity, vzniknou zde dvě centra excelence Středoevropského technologického institutu CEITEC a další regionální centra pro elektrovýzkum.  V nových prostorách fakulta otevře mimo jiné také nově akreditovaný doktorský studijní program biomedicínských technologií.

 

Architektonickou dominantou je kopule auly s keramickým pláštěm. Na fasády byly použity moderní materiály, včetně zavěšených keramických, kovových a skleněných prvků. Na část pohledových střech byla vysazena bezúdržbová zeleň. Veškeré konstrukce a technické systémy budovy byly navrženy a realizovány tak, aby budova odpovídala parametrům energetického štítku třídy B.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře