Reklama
reklama

Student Agency vrátí lidem při zpoždění na dálnice D1 jízdné

Vrácení jízdného kvůli kolonám způsobeným uzavírkami na dálnici D1 slibuje společnost Student Agency. Při půlhodinovém zdržení se firma zavázala vrátit čtvrtinu ceny, celé jízdně při zdržení přes hodinu. Žluté autobusy trasu mezi oběma městy jezdí za dvě a půl hodiny. V časovém harmonogramu však mají dostatečnou rezervu, která je schopná pokrýt zdržení vzniklá snížením rychlosti v rekonstruovaných úsecích dálnice.  

K vyplácení kompenzací Student Agency nic nenutí. Evropské nařízení regulující práva cestujících ve veřejné dopravě se týká tras delších než 250 kilometrů, do kterých se brněnské spoje Student Agency vejdou. I výše kompenzací není tak přísná, jako si stanovila Student Agency. Krok firmy tak lze chápat jako marketingový tah a konkurence o ničem podobném zatím neuvažuje.

Vracení jízdného není podle majitele Student Agency Radima Jančury primárně namířeno jako konkurenční výhoda proti ostatním autobusovým dopravcům, ale proti železnici. „Je to spíš taková psychologie, aby lidé věděli, že v případě, kdy se dálnice D1 zasekne a nebude fungovat, že pojedou třeba i zadarmo,“ uvedl Jančura s tím, že jde o reakci na marketingovou akci Českých drah, které nedávno snížily ceny na úroveň autobusových dopravců.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře