Reklama
reklama

Student Agency nemusí platit 5 milionů, pokutu za levné jízdenky soud zrušil

Student Agency nemusí platit pětimilionovou pokutu, kterou společnosti uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže za konkurenční boj na poli cen jízdného na trase Praha – Brno. Krajský soud verdikt zrušil a případ se znovu vrací antimonopolnímu úřadu. Společnost Student Agency rozhodnutí soudu vítá.

Úřadu dopravci Student Agency udělil pokutu za zneužití dominantního postavení na autobusové lince z Brna do hlavního města. Podle úřadu firma od začátku prosince 2007 do začátku března 2008 snížila ceny, aby vyloučila z trhu konkurenční společnost Asiana. Úřad zdůrazňoval, že nepokutoval Student Agency za nízké ceny, nýbrž za jejich cílené použití k vytlačení jiného soutěžitele z trhu.

 

Student Agency se naopak hájila tím, že snížením ceny kreditových jízdenek za jednosměrnou dopravu na 50, později 95 korun, pouze reagovala na postup Asiany a hájila své zájmy.

 

Rozhodnutí úřadu stálo na tvrzení, že v době deliktu existoval na lince samostatný trh autobusové dopravy a vlaková doprava tvořila trh odlišný. Soud tento argument odmítl a dal za pravdu Student Agency, která na existenci konkurence v podobě železnice poukazovala.

 

„Dnešní rozhodnutí je zásadním impulsem pro diskusi o kvalitě práce jednoho z nejdůležitějších úřadů v zemi, kterým ÚOHS bezesporu je. Úřad pracuje strašně pomalu, banální kauzy řeší řadu měsíců až let a jeho závěry jsou odborně nekvalitní v řadě případů. Možná je čas zamyslet se nad více penězi pro tento úřad, ale toto je zapotřebí rychle změnit,“ uvedl majitel Student Agency Radim Jančura v tiskové zprávě. "

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře