Reklama
reklama

Student Agency nemusí platit 5 milionů, pokutu za levné jízdenky soud zrušil

Student Agency nemusí platit pětimilionovou pokutu, kterou společnosti uložil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže za konkurenční boj na poli cen jízdného na trase Praha – Brno. Krajský soud verdikt zrušil a případ se znovu vrací antimonopolnímu úřadu. Společnost Student Agency rozhodnutí soudu vítá.

Úřadu dopravci Student Agency udělil pokutu za zneužití dominantního postavení na autobusové lince z Brna do hlavního města. Podle úřadu firma od začátku prosince 2007 do začátku března 2008 snížila ceny, aby vyloučila z trhu konkurenční společnost Asiana. Úřad zdůrazňoval, že nepokutoval Student Agency za nízké ceny, nýbrž za jejich cílené použití k vytlačení jiného soutěžitele z trhu.

 

Student Agency se naopak hájila tím, že snížením ceny kreditových jízdenek za jednosměrnou dopravu na 50, později 95 korun, pouze reagovala na postup Asiany a hájila své zájmy.

 

Rozhodnutí úřadu stálo na tvrzení, že v době deliktu existoval na lince samostatný trh autobusové dopravy a vlaková doprava tvořila trh odlišný. Soud tento argument odmítl a dal za pravdu Student Agency, která na existenci konkurence v podobě železnice poukazovala.

 

„Dnešní rozhodnutí je zásadním impulsem pro diskusi o kvalitě práce jednoho z nejdůležitějších úřadů v zemi, kterým ÚOHS bezesporu je. Úřad pracuje strašně pomalu, banální kauzy řeší řadu měsíců až let a jeho závěry jsou odborně nekvalitní v řadě případů. Možná je čas zamyslet se nad více penězi pro tento úřad, ale toto je zapotřebí rychle změnit,“ uvedl majitel Student Agency Radim Jančura v tiskové zprávě. "

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře