Reklama
reklama

Strážníci zachránili již v letošním roce 14 sebevrahů

Od začátku tohoto roku vyjížděli brněnští strážníci již k 18 oznámeným případům, kdy lidé údajně hodlali skončit se svým životem. Závažné informace o některých událostech zatelefonovaly buď samy nešťastné osoby, někdy strážníkům na tísňovou linku zatelefonovali rodinní příslušníci, známí anebo přátelé zoufalých lidí. Mnohdy si ale podezřelého počínání povšimli kolemjdoucí, náhodní svědci anebo přímo strážníci při svých pochůzkách.

Nejvíce událostí strážníci zaznamenali v měsíci březnu, kdy se lidé celkem šestkrát rozhodli ukončit svůj život. Nejsmutnějším případem byl zřejmě příběh devatenáctileté dívky, která skočila z hradeb Petrova kvůli tomu, že ji opustil její přítel. Mladá žena se rozhodla vyřešit své osobní potíže skokem z šestimetrové výšky hradeb a spáchat tak sebevraždu. Strážníci zraněné dívce poskytli první pomoc, uložili ji do stabilizované polohy a kontrolovali její životní funkce do doby příjezdu záchranářů.

 

V dubnu a květnu byli strážníci přivoláni celkem k 8 oznámeným případům sebevrahů, o které měli obavy jejich blízcí. Strážníci vždy v těchto mimořádných případech poskytovali okamžitou první pomoc a snažili se bezradné osoby uklidnit a v jejich počínání jim zabránit.

 

"Poslední příběhem byla událost z náměstí Svobody z tohoto týdne, kdy se hlídce strážníků podařilo zajistit lékařskou péči pro jednadvacetiletého mladíka, který byl ve špatném zdravotním stavu. Strážníci si zvláštního chování mladíka povšimli při pravidelné pochůzce na náměstí Svobody a působilo na ně podivně, že mladý muž ležel na lavičce v nepřirozené poloze s dolními i horními končetinami svěšenými směrem k zemi. Hlídka proto k tomuto muži přistoupila, oslovila jej a začala zjišťovat jeho reakce. Jednadvacetiletý muž po chvíli otevřel oči a velmi pomalým tempem se posadil. Na dotaz strážníků, zda má nějaké zdravotní problémy či pouze odpočívá, odpovídal značně zpomaleně, přičemž uvedl, že se po psychické stránce cítí velmi špatně a má sebevražedné sklony spočívající v potřebě otrávit se léky. V ten moment se strážníci rozhodli přivolat na místo k posouzení mladíkova zdravotního stavu záchranku. Přítomný lékař pak po prvotním ošetření rozhodl o převozu mladého pacienta do zdravotnického zařízení" uvedla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Komentáře