Reklama
reklama

Strážníci zachránili již v letošním roce 14 sebevrahů

Od začátku tohoto roku vyjížděli brněnští strážníci již k 18 oznámeným případům, kdy lidé údajně hodlali skončit se svým životem. Závažné informace o některých událostech zatelefonovaly buď samy nešťastné osoby, někdy strážníkům na tísňovou linku zatelefonovali rodinní příslušníci, známí anebo přátelé zoufalých lidí. Mnohdy si ale podezřelého počínání povšimli kolemjdoucí, náhodní svědci anebo přímo strážníci při svých pochůzkách.

Nejvíce událostí strážníci zaznamenali v měsíci březnu, kdy se lidé celkem šestkrát rozhodli ukončit svůj život. Nejsmutnějším případem byl zřejmě příběh devatenáctileté dívky, která skočila z hradeb Petrova kvůli tomu, že ji opustil její přítel. Mladá žena se rozhodla vyřešit své osobní potíže skokem z šestimetrové výšky hradeb a spáchat tak sebevraždu. Strážníci zraněné dívce poskytli první pomoc, uložili ji do stabilizované polohy a kontrolovali její životní funkce do doby příjezdu záchranářů.

 

V dubnu a květnu byli strážníci přivoláni celkem k 8 oznámeným případům sebevrahů, o které měli obavy jejich blízcí. Strážníci vždy v těchto mimořádných případech poskytovali okamžitou první pomoc a snažili se bezradné osoby uklidnit a v jejich počínání jim zabránit.

 

"Poslední příběhem byla událost z náměstí Svobody z tohoto týdne, kdy se hlídce strážníků podařilo zajistit lékařskou péči pro jednadvacetiletého mladíka, který byl ve špatném zdravotním stavu. Strážníci si zvláštního chování mladíka povšimli při pravidelné pochůzce na náměstí Svobody a působilo na ně podivně, že mladý muž ležel na lavičce v nepřirozené poloze s dolními i horními končetinami svěšenými směrem k zemi. Hlídka proto k tomuto muži přistoupila, oslovila jej a začala zjišťovat jeho reakce. Jednadvacetiletý muž po chvíli otevřel oči a velmi pomalým tempem se posadil. Na dotaz strážníků, zda má nějaké zdravotní problémy či pouze odpočívá, odpovídal značně zpomaleně, přičemž uvedl, že se po psychické stránce cítí velmi špatně a má sebevražedné sklony spočívající v potřebě otrávit se léky. V ten moment se strážníci rozhodli přivolat na místo k posouzení mladíkova zdravotního stavu záchranku. Přítomný lékař pak po prvotním ošetření rozhodl o převozu mladého pacienta do zdravotnického zařízení" uvedla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře