Reklama
reklama

Strážníci zachránili již v letošním roce 14 sebevrahů

Od začátku tohoto roku vyjížděli brněnští strážníci již k 18 oznámeným případům, kdy lidé údajně hodlali skončit se svým životem. Závažné informace o některých událostech zatelefonovaly buď samy nešťastné osoby, někdy strážníkům na tísňovou linku zatelefonovali rodinní příslušníci, známí anebo přátelé zoufalých lidí. Mnohdy si ale podezřelého počínání povšimli kolemjdoucí, náhodní svědci anebo přímo strážníci při svých pochůzkách.

Nejvíce událostí strážníci zaznamenali v měsíci březnu, kdy se lidé celkem šestkrát rozhodli ukončit svůj život. Nejsmutnějším případem byl zřejmě příběh devatenáctileté dívky, která skočila z hradeb Petrova kvůli tomu, že ji opustil její přítel. Mladá žena se rozhodla vyřešit své osobní potíže skokem z šestimetrové výšky hradeb a spáchat tak sebevraždu. Strážníci zraněné dívce poskytli první pomoc, uložili ji do stabilizované polohy a kontrolovali její životní funkce do doby příjezdu záchranářů.

 

V dubnu a květnu byli strážníci přivoláni celkem k 8 oznámeným případům sebevrahů, o které měli obavy jejich blízcí. Strážníci vždy v těchto mimořádných případech poskytovali okamžitou první pomoc a snažili se bezradné osoby uklidnit a v jejich počínání jim zabránit.

 

"Poslední příběhem byla událost z náměstí Svobody z tohoto týdne, kdy se hlídce strážníků podařilo zajistit lékařskou péči pro jednadvacetiletého mladíka, který byl ve špatném zdravotním stavu. Strážníci si zvláštního chování mladíka povšimli při pravidelné pochůzce na náměstí Svobody a působilo na ně podivně, že mladý muž ležel na lavičce v nepřirozené poloze s dolními i horními končetinami svěšenými směrem k zemi. Hlídka proto k tomuto muži přistoupila, oslovila jej a začala zjišťovat jeho reakce. Jednadvacetiletý muž po chvíli otevřel oči a velmi pomalým tempem se posadil. Na dotaz strážníků, zda má nějaké zdravotní problémy či pouze odpočívá, odpovídal značně zpomaleně, přičemž uvedl, že se po psychické stránce cítí velmi špatně a má sebevražedné sklony spočívající v potřebě otrávit se léky. V ten moment se strážníci rozhodli přivolat na místo k posouzení mladíkova zdravotního stavu záchranku. Přítomný lékař pak po prvotním ošetření rozhodl o převozu mladého pacienta do zdravotnického zařízení" uvedla mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančiková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře