Reklama
reklama

Strážníci si poradili s mužem, který na ně zaútočil hned dvěma noži a vyhrožoval i střelbou

Příkladnou odvahu a duchapřítomnost prokázal v sobotu 18.8. večer nejen jednapadesátiletý strážník MP Brno, který ač měl po službě, s nasazením vlastního života neváhal zakročit proti agresivnímu muži, který chtěl z prodejny na ulici U pošty odcizit zboží blíže neurčené hodnoty.

Když strážník v civilu ve večerních hodinách nakupoval, zaslechl od dveří prodejny křik a šramot a ihned spěchal zjistit, co se děje. Uviděl, že se devětatřicetiletý zaměstnanec ostrahy pere s osmadvacetiletým mužem a přitom současně volá, že jde o zloděje, ani na chvíli nezaváhal. Zvolal „Městská policie, jménem zákona, zanechte svého protiprávního jednání!“, a když viděl, že boj neustává, ihned se vrhl k peroucí se dvojici a zakleknutím zneškodnil osmadvacetiletého muže, kterému tak zamezil v dalších projevech agresivity. Osmadvacetiletý muž se všemožně snažil vyprostit a z místa utéci, ale strážník jeho pokusům úspěšně čelil a vyzval přihlížející, aby přivolali Policii ČR.

 

Vtom se ležící muž začal chovat tak, jako by měl epileptický záchvat, takže strážník sevření zmírnil a muž se zklidnil. To už zásluhou operačního střediska na místo směřovala hlídka z revíru Západ, a to i kvůli tomu, že vyšlo najevo, že o krádež se ve stejnou chvíli pokusil ještě jiný muž. Jeden strážník pronásledoval dalšího muže podezřelého z krádeže, druhý pomáhal zklidnit vypjatou situaci v prodejně. Osmadvacetiletý muž podezřelý z krádeže se poté začal chovat zcela racionálně a zajímal se o to, kolik zaplatí. Ke krádeži se navíc doznal a předložil občanský průkaz. Přitom však uvedl, že má na vysokých místech známosti a že v má v saku vizitku, kterou to doloží. Místo navštívenky se však náhle v jeho ruce objevil velký kuchyňský nůž s dvaceticentimetrovou čepelí, kterým se pokusil opakovaně bodnout přítomného strážníka ve službě. Ten se však nenechal nenadálým útokem zaskočit a před agresorem uskočil vzad. Nebezpečného jedince zastavil v jeho agresi strážník v civilu, který s využitím momentu překvapení vyrazil osmadvacetiletému muži nůž z rukou tak šikovně, že zbraň nikoho nezasáhla, a když dopadla na zem, bleskově ji odkopl z dosahu agresora.

 

Osmadvacetiletý muž jednal naprosto bez zábran a byl velice nebezpečný nejen pro zakročující strážníky, ale i pro početný skupinu přihlížejících včetně dětí. Strážníci tedy museli být zároveň maximálně obezřetní. Agresor odskočil ke vchodovým dveřím ven z prodejny směrem na terasu a ze saka vytáhnul druhý nůž. Ihned začal velice agresivně útočit a hlasitě křičel, že má ještě pistoli a bude střílet. Muž vyběhnul na terasu a začal utíkat směrem k poště. Zatímco strážník v civilu zůstal v prodejně, aby do příjezdu republikové policie zajistil místo trestného činu, strážník v uniformě se nezalekl a vydal se prchající osobu pronásledovat. Přitom se mu podařilo přes operační středisko zavolat kolegy z Jednotky operativního zásahu. Na schodech nad zastávkou tramvají Osová se osmadvacetiletý podezřelý zastavil, otočil se ke strážníkovi, který ho pronásledoval a znova vyhrožoval, že pokud mu nedá pokoj, zastřelí ho. Poté se muž otočil a šel s rukou strčenou pod sakem směrem k ulici Vltavská.

 

Strážník se ani tentokrát výhružky nezalekl a pronásledovaného muže ze tří metrů vyzval, aby zůstal stát a vytáhl ruku ze saka ven. Protože druhý ze strážníků mezitím už dostihl a zajistil druhého podezřelého z krádeže – dvaadvacetiletého muže, kterého už hlídali pracovníci bezpečnostní agentury, vydal se pomoci ohroženému kolegovi v uniformě. V nestřežené chvíli pak strážníci nebezpečného muže zpacifikovali a přiložili mu služební pouta.

Díky profesionálnímu zákroku všech zúčastněných strážníků se dramatické momenty obešly bez zranění. Kvůli důvodnému podezření z trestného činu teď celý případ prošetří republiková policie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře