Reklama
reklama

Strážníci si poradili s mužem, který na ně zaútočil hned dvěma noži a vyhrožoval i střelbou

Příkladnou odvahu a duchapřítomnost prokázal v sobotu 18.8. večer nejen jednapadesátiletý strážník MP Brno, který ač měl po službě, s nasazením vlastního života neváhal zakročit proti agresivnímu muži, který chtěl z prodejny na ulici U pošty odcizit zboží blíže neurčené hodnoty.

Když strážník v civilu ve večerních hodinách nakupoval, zaslechl od dveří prodejny křik a šramot a ihned spěchal zjistit, co se děje. Uviděl, že se devětatřicetiletý zaměstnanec ostrahy pere s osmadvacetiletým mužem a přitom současně volá, že jde o zloděje, ani na chvíli nezaváhal. Zvolal „Městská policie, jménem zákona, zanechte svého protiprávního jednání!“, a když viděl, že boj neustává, ihned se vrhl k peroucí se dvojici a zakleknutím zneškodnil osmadvacetiletého muže, kterému tak zamezil v dalších projevech agresivity. Osmadvacetiletý muž se všemožně snažil vyprostit a z místa utéci, ale strážník jeho pokusům úspěšně čelil a vyzval přihlížející, aby přivolali Policii ČR.

 

Vtom se ležící muž začal chovat tak, jako by měl epileptický záchvat, takže strážník sevření zmírnil a muž se zklidnil. To už zásluhou operačního střediska na místo směřovala hlídka z revíru Západ, a to i kvůli tomu, že vyšlo najevo, že o krádež se ve stejnou chvíli pokusil ještě jiný muž. Jeden strážník pronásledoval dalšího muže podezřelého z krádeže, druhý pomáhal zklidnit vypjatou situaci v prodejně. Osmadvacetiletý muž podezřelý z krádeže se poté začal chovat zcela racionálně a zajímal se o to, kolik zaplatí. Ke krádeži se navíc doznal a předložil občanský průkaz. Přitom však uvedl, že má na vysokých místech známosti a že v má v saku vizitku, kterou to doloží. Místo navštívenky se však náhle v jeho ruce objevil velký kuchyňský nůž s dvaceticentimetrovou čepelí, kterým se pokusil opakovaně bodnout přítomného strážníka ve službě. Ten se však nenechal nenadálým útokem zaskočit a před agresorem uskočil vzad. Nebezpečného jedince zastavil v jeho agresi strážník v civilu, který s využitím momentu překvapení vyrazil osmadvacetiletému muži nůž z rukou tak šikovně, že zbraň nikoho nezasáhla, a když dopadla na zem, bleskově ji odkopl z dosahu agresora.

 

Osmadvacetiletý muž jednal naprosto bez zábran a byl velice nebezpečný nejen pro zakročující strážníky, ale i pro početný skupinu přihlížejících včetně dětí. Strážníci tedy museli být zároveň maximálně obezřetní. Agresor odskočil ke vchodovým dveřím ven z prodejny směrem na terasu a ze saka vytáhnul druhý nůž. Ihned začal velice agresivně útočit a hlasitě křičel, že má ještě pistoli a bude střílet. Muž vyběhnul na terasu a začal utíkat směrem k poště. Zatímco strážník v civilu zůstal v prodejně, aby do příjezdu republikové policie zajistil místo trestného činu, strážník v uniformě se nezalekl a vydal se prchající osobu pronásledovat. Přitom se mu podařilo přes operační středisko zavolat kolegy z Jednotky operativního zásahu. Na schodech nad zastávkou tramvají Osová se osmadvacetiletý podezřelý zastavil, otočil se ke strážníkovi, který ho pronásledoval a znova vyhrožoval, že pokud mu nedá pokoj, zastřelí ho. Poté se muž otočil a šel s rukou strčenou pod sakem směrem k ulici Vltavská.

 

Strážník se ani tentokrát výhružky nezalekl a pronásledovaného muže ze tří metrů vyzval, aby zůstal stát a vytáhl ruku ze saka ven. Protože druhý ze strážníků mezitím už dostihl a zajistil druhého podezřelého z krádeže – dvaadvacetiletého muže, kterého už hlídali pracovníci bezpečnostní agentury, vydal se pomoci ohroženému kolegovi v uniformě. V nestřežené chvíli pak strážníci nebezpečného muže zpacifikovali a přiložili mu služební pouta.

Díky profesionálnímu zákroku všech zúčastněných strážníků se dramatické momenty obešly bez zranění. Kvůli důvodnému podezření z trestného činu teď celý případ prošetří republiková policie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře