Reklama
reklama

Strážníci podruhé pozvali rodiny s dětmi k soutěži mezi výběhy ZOO

Atraktivní ukázku psovodů městské policie se zadržením "pachatele", dvě tomboly, vědomostní soutěž mezi výběhy i povídání o domácích zvířátkách s pracovníky útulku mohli v sobotu 11. srpna 2012 zažít návštěvníci brněnské zooologické zahrady. Program plný pestré zábavy si pro ně ve spolupráci se ZOO Brno připravili brněnští strážníci.

Za úspěšně zodpovězené otázky mohli malí dobrodruzi získat od Městské policie Brno hezké dárky a navíc se odevzdáním odpovědní karty zapojit do slosování tomboly. Lístečky se lovily z osudí hned dvakrát. K programu se přidala i Jednotka psovodů, která nabídla ukázku poslušnosti služebních psů a atraktivní zadržení pachatele-figuranta. Hlídka předvedla také součásti služební výstroje, jako jsou helmy, neprůstřelné vesty a speciální rukávy pro výcvik psů.

 

 

Pracovníci útulku MP děti zasvětili, jak mají správně pečovat o domácí zvířata nebo i o tom, jak vlastně takový útulek funguje. Odpovídali i na zvídavé dotazy malých návštěvníků. Celým dnem je jako moderátorka provázela tisková mluvčí MP Denisa Kapitančiková.

 

Zájemci se mohli během dne několikrát podívat také na oblíbené komentované krmení zvířat. Pracovníci zoologické zahrady nejprve dopoledne vysvětlili, jak se krmí medvědi kamčatští, v poledne a odpoledne na stravu netrpělivě čekaly roztomilé surikaty a zvěř na safari.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře