Reklama
reklama

Strážníci podruhé pozvali rodiny s dětmi k soutěži mezi výběhy ZOO

Atraktivní ukázku psovodů městské policie se zadržením "pachatele", dvě tomboly, vědomostní soutěž mezi výběhy i povídání o domácích zvířátkách s pracovníky útulku mohli v sobotu 11. srpna 2012 zažít návštěvníci brněnské zooologické zahrady. Program plný pestré zábavy si pro ně ve spolupráci se ZOO Brno připravili brněnští strážníci.

Za úspěšně zodpovězené otázky mohli malí dobrodruzi získat od Městské policie Brno hezké dárky a navíc se odevzdáním odpovědní karty zapojit do slosování tomboly. Lístečky se lovily z osudí hned dvakrát. K programu se přidala i Jednotka psovodů, která nabídla ukázku poslušnosti služebních psů a atraktivní zadržení pachatele-figuranta. Hlídka předvedla také součásti služební výstroje, jako jsou helmy, neprůstřelné vesty a speciální rukávy pro výcvik psů.

 

 

Pracovníci útulku MP děti zasvětili, jak mají správně pečovat o domácí zvířata nebo i o tom, jak vlastně takový útulek funguje. Odpovídali i na zvídavé dotazy malých návštěvníků. Celým dnem je jako moderátorka provázela tisková mluvčí MP Denisa Kapitančiková.

 

Zájemci se mohli během dne několikrát podívat také na oblíbené komentované krmení zvířat. Pracovníci zoologické zahrady nejprve dopoledne vysvětlili, jak se krmí medvědi kamčatští, v poledne a odpoledne na stravu netrpělivě čekaly roztomilé surikaty a zvěř na safari.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře