Reklama
reklama

Strážníci museli řešit události, které se odehrály během volebních dní

V souvislosti s volbami zaznamenali strážníci dvě události, které se vymykaly jinak poklidnému průběhu uplynulých volebních dní.

V sobotu 13.10. se na strážníky obrátila členka volebního komise v Líšni, která uvedla, že má obavy o život a zdraví jednoho z členů komise.

 

Dvaasedmdesátiletý muž se údajně nedostavil do volební místnosti, aniž by se omluvil. Když se ostatní členové volební komise snažili seniora telefonicky kontaktovat, vůbec se jim to nedařilo. Z důvodu obav o jeho život požádali bezradní členové komise strážníky o prověření situace v místě bydliště seniora.

Strážníci po příchodu do nájemního domu v ulici Josefy Faimonové zvonili na zvonek u dveří bytu, dvaasedmdesátiletý muž však stále nereagoval, stejně jako na usilovné bouchání na dveře. Vzhledem k tomu, že se ale senior předchozího volebního dne zúčastnil, vzniklo v danou chvíli podezření, že se patrně nachází v ohrožení života. K případu proto byla přivolána Jednotka operativního zásahu, která se přes balkon sousedů do bytu dostala pomocí slaňovací techniky. Po vstupu do bytu strážníci JOZ našli seniora bez známek života a proto na místo přivolali republikovou policii a do doby jejího příjezdu zajišťovali byt proti vstupu nepovolaných osob.

 

Další případ týkající se voleb se odehrál v Jundrově v Dubové ulici. Tam strážníky taktéž přivolala členka volební komise, která uvedla, že se do volební místnosti údajně dobývá zjevně podnapilý muž. Když se hlídka MP dostavila na místo, tak se od sedmapadesátileté ženy dozvěděla, co se vlastně stalo, k narušení voleb však nedošlo. Dvaadvacetiletý silně podnapilý mladík, který se choval značně agresivně, nakonec skončil na záchytce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře