Reklama
reklama

Strážníci museli řešit události, které se odehrály během volebních dní

V souvislosti s volbami zaznamenali strážníci dvě události, které se vymykaly jinak poklidnému průběhu uplynulých volebních dní.

V sobotu 13.10. se na strážníky obrátila členka volebního komise v Líšni, která uvedla, že má obavy o život a zdraví jednoho z členů komise.

 

Dvaasedmdesátiletý muž se údajně nedostavil do volební místnosti, aniž by se omluvil. Když se ostatní členové volební komise snažili seniora telefonicky kontaktovat, vůbec se jim to nedařilo. Z důvodu obav o jeho život požádali bezradní členové komise strážníky o prověření situace v místě bydliště seniora.

Strážníci po příchodu do nájemního domu v ulici Josefy Faimonové zvonili na zvonek u dveří bytu, dvaasedmdesátiletý muž však stále nereagoval, stejně jako na usilovné bouchání na dveře. Vzhledem k tomu, že se ale senior předchozího volebního dne zúčastnil, vzniklo v danou chvíli podezření, že se patrně nachází v ohrožení života. K případu proto byla přivolána Jednotka operativního zásahu, která se přes balkon sousedů do bytu dostala pomocí slaňovací techniky. Po vstupu do bytu strážníci JOZ našli seniora bez známek života a proto na místo přivolali republikovou policii a do doby jejího příjezdu zajišťovali byt proti vstupu nepovolaných osob.

 

Další případ týkající se voleb se odehrál v Jundrově v Dubové ulici. Tam strážníky taktéž přivolala členka volební komise, která uvedla, že se do volební místnosti údajně dobývá zjevně podnapilý muž. Když se hlídka MP dostavila na místo, tak se od sedmapadesátileté ženy dozvěděla, co se vlastně stalo, k narušení voleb však nedošlo. Dvaadvacetiletý silně podnapilý mladík, který se choval značně agresivně, nakonec skončil na záchytce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře