Reklama
reklama

Strážníci museli řešit události, které se odehrály během volebních dní

V souvislosti s volbami zaznamenali strážníci dvě události, které se vymykaly jinak poklidnému průběhu uplynulých volebních dní.

V sobotu 13.10. se na strážníky obrátila členka volebního komise v Líšni, která uvedla, že má obavy o život a zdraví jednoho z členů komise.

 

Dvaasedmdesátiletý muž se údajně nedostavil do volební místnosti, aniž by se omluvil. Když se ostatní členové volební komise snažili seniora telefonicky kontaktovat, vůbec se jim to nedařilo. Z důvodu obav o jeho život požádali bezradní členové komise strážníky o prověření situace v místě bydliště seniora.

Strážníci po příchodu do nájemního domu v ulici Josefy Faimonové zvonili na zvonek u dveří bytu, dvaasedmdesátiletý muž však stále nereagoval, stejně jako na usilovné bouchání na dveře. Vzhledem k tomu, že se ale senior předchozího volebního dne zúčastnil, vzniklo v danou chvíli podezření, že se patrně nachází v ohrožení života. K případu proto byla přivolána Jednotka operativního zásahu, která se přes balkon sousedů do bytu dostala pomocí slaňovací techniky. Po vstupu do bytu strážníci JOZ našli seniora bez známek života a proto na místo přivolali republikovou policii a do doby jejího příjezdu zajišťovali byt proti vstupu nepovolaných osob.

 

Další případ týkající se voleb se odehrál v Jundrově v Dubové ulici. Tam strážníky taktéž přivolala členka volební komise, která uvedla, že se do volební místnosti údajně dobývá zjevně podnapilý muž. Když se hlídka MP dostavila na místo, tak se od sedmapadesátileté ženy dozvěděla, co se vlastně stalo, k narušení voleb však nedošlo. Dvaadvacetiletý silně podnapilý mladík, který se choval značně agresivně, nakonec skončil na záchytce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře