Reklama
reklama

Strážníci Městské policie Brno byli oceněni za záchranu lidského života

Strážníci Městské policie Brno Petr Koš a Martin Stejskal převzali ve středu 22. srpna z rukou primátora Medaili MP Brno za záchranu života.

Strážníci z revíru Bystrc zachránili 10. července letošního roku svým pohotovým zásahem život osmadvacetiletému muži, kterého nalezli silně krvácejícího na lavičce nedaleko hráze Brněnské přehrady. Zoufalý muž, který měl pořezané obě ruce, hlídce stačil říci, že k činu ho přiměla nešťastná láska.

 

Oba strážníci se snažili proříznutou tepnu v loketní jamce na pravé ruce ucpat tlakovým obvazem, krev z rány však stále prudce prosakovala. Museli proto na ránu přiložit další smotaný obvaz, silně ho stlačit a stáhnout lékařskou páskou. Současně zraněnému ošetřili tlakovým obinadlem a obvazem i dvě menší krvácející rány na zápěstí levém. O muže, který z důvodu velké krevní ztráty upadal do šoku, pečovali strážníci až do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Sanitní vůz jej poté převezl do nemocnice k dalšímu ošetření a hospitalizaci.

 

„Strážníci Městské policie Brno se již více než dvacet let významně podílí na zajišťování pořádku a bezpečnosti v moravské metropoli. Ve službě denně řeší desítky událostí, od přestupků až po závažnou trestnou činnost, včetně situací, které vyžadují okamžitý zásah a řešení. Jsem rád, že jsem mohl osobně poděkovat a předat ocenění strážníkům, kteří neváhali a zachránili život člověka,“uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Oceněný třiačtyřicetiletý Petr Koš pracuje u Městské policie Brno od 1. 4. 1992, v revíru Bystrc je zařazen od 1. 10. 2005. Strážník Bc. Martin Stejskal je u Městské policie Brno od 1. 4. 2008. Jednačtyřicetiletý strážník pracuje v revíru Bystrc od 15. 3. 2010.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře