Reklama
reklama

Strážníci Městské policie Brno byli oceněni za záchranu lidského života

Strážníci Městské policie Brno Petr Koš a Martin Stejskal převzali ve středu 22. srpna z rukou primátora Medaili MP Brno za záchranu života.

Strážníci z revíru Bystrc zachránili 10. července letošního roku svým pohotovým zásahem život osmadvacetiletému muži, kterého nalezli silně krvácejícího na lavičce nedaleko hráze Brněnské přehrady. Zoufalý muž, který měl pořezané obě ruce, hlídce stačil říci, že k činu ho přiměla nešťastná láska.

 

Oba strážníci se snažili proříznutou tepnu v loketní jamce na pravé ruce ucpat tlakovým obvazem, krev z rány však stále prudce prosakovala. Museli proto na ránu přiložit další smotaný obvaz, silně ho stlačit a stáhnout lékařskou páskou. Současně zraněnému ošetřili tlakovým obinadlem a obvazem i dvě menší krvácející rány na zápěstí levém. O muže, který z důvodu velké krevní ztráty upadal do šoku, pečovali strážníci až do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Sanitní vůz jej poté převezl do nemocnice k dalšímu ošetření a hospitalizaci.

 

„Strážníci Městské policie Brno se již více než dvacet let významně podílí na zajišťování pořádku a bezpečnosti v moravské metropoli. Ve službě denně řeší desítky událostí, od přestupků až po závažnou trestnou činnost, včetně situací, které vyžadují okamžitý zásah a řešení. Jsem rád, že jsem mohl osobně poděkovat a předat ocenění strážníkům, kteří neváhali a zachránili život člověka,“uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Oceněný třiačtyřicetiletý Petr Koš pracuje u Městské policie Brno od 1. 4. 1992, v revíru Bystrc je zařazen od 1. 10. 2005. Strážník Bc. Martin Stejskal je u Městské policie Brno od 1. 4. 2008. Jednačtyřicetiletý strážník pracuje v revíru Bystrc od 15. 3. 2010.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře