Reklama
reklama

Stavba májky nebo debata v parku, Majálesový měsíc studentů začíná

Již desátý rok se studenti těší na oslavy jara, které tradičně vyvrcholí v květnu festivalem Majáles Open Air v areálu Hněvkovského v Brně. Tomu ale předchází řada doprovodných akcí a letošní jubilejní ročník jich nabízí hned dvacet.

Už sedmého dubna, přesně měsíc před hlavním dnem oslav, vztyčí studenti slavnostně na náměstí Svobody májku, symbol začátku jarních oslav studentů. Při stavění se poprvé představí kandidáti na Krále Majálesu, kteří předvedou svou sílu.

 

O dva dny později zahájí ve Veselé Vačici výstava černobílých fotografií se společným tématem lidí v ulicích měst. Celek vzniká postupně od roku 2010 v Brně, Praze, Olomouci a Bratislavě a ukazuje svět skutečný a svět za sklem. Zároveň uvede kulturní a umělecké sdružení Napříč.cz představení Minifemini z pera brněnské autorky Jiřiny Příč.

 

„Akce se uskuteční v rámci majálesového doprovodného programu, a proto každý návštěvník, který se prokáže vstupenkou na brněnský Majáles, bude mít vstup za polovinu,“ uvedla mluvčí Napříč.cz Tereza Fousková. Mezi další výjimečnou doprovodnou akci patří Mezigenerační piknik, který proběhne na terase SVČ Lužánky 10. dubna.

 

Návštěvníci budou nad drobným občerstvením debatovat o dnešní společnosti a mezilidských vztazích se sociologem Štěpánem Neubauerem a ředitelem Lužánek Milanem Appelem. Doprovodný program také nabízí 2. ročník Majáles Graffiti a dance battle, přednášku o ústní hygieně, studentský turnaj Mezi bloky a mnoho speciálních divadelních představení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře