Reklama
reklama

Stavba májky nebo debata v parku, Majálesový měsíc studentů začíná

Již desátý rok se studenti těší na oslavy jara, které tradičně vyvrcholí v květnu festivalem Majáles Open Air v areálu Hněvkovského v Brně. Tomu ale předchází řada doprovodných akcí a letošní jubilejní ročník jich nabízí hned dvacet.

Už sedmého dubna, přesně měsíc před hlavním dnem oslav, vztyčí studenti slavnostně na náměstí Svobody májku, symbol začátku jarních oslav studentů. Při stavění se poprvé představí kandidáti na Krále Majálesu, kteří předvedou svou sílu.

 

O dva dny později zahájí ve Veselé Vačici výstava černobílých fotografií se společným tématem lidí v ulicích měst. Celek vzniká postupně od roku 2010 v Brně, Praze, Olomouci a Bratislavě a ukazuje svět skutečný a svět za sklem. Zároveň uvede kulturní a umělecké sdružení Napříč.cz představení Minifemini z pera brněnské autorky Jiřiny Příč.

 

„Akce se uskuteční v rámci majálesového doprovodného programu, a proto každý návštěvník, který se prokáže vstupenkou na brněnský Majáles, bude mít vstup za polovinu,“ uvedla mluvčí Napříč.cz Tereza Fousková. Mezi další výjimečnou doprovodnou akci patří Mezigenerační piknik, který proběhne na terase SVČ Lužánky 10. dubna.

 

Návštěvníci budou nad drobným občerstvením debatovat o dnešní společnosti a mezilidských vztazích se sociologem Štěpánem Neubauerem a ředitelem Lužánek Milanem Appelem. Doprovodný program také nabízí 2. ročník Majáles Graffiti a dance battle, přednášku o ústní hygieně, studentský turnaj Mezi bloky a mnoho speciálních divadelních představení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Komentáře