Reklama
reklama

Soud: Žena udeřila se synem o zem. Čtyřměsíční kojenec zemřel

Z vraždy čtyřměsíčního kojence je obviněna devětatřicetiletá Iveta J. z Brna. Podle žaloby udeřila  bezbranným miminkem o zem a pak ho uložila do postýlky, kde chlapec zemřel. Žena přitom měla nastoupit do vězení za týrání devítileté dcery, syn měl skončit v kojeneckém ústavu.

Matka pěti dětí byla v okamžiku, kdy svého syna Jana v květnu zabila, opilá. „Byla jsem ožralá jako prase. Pila jsem v hospodě pivo a doma rum,“ přiznala žena před soudem.

 

Právě nástup do vězení za týrání dcery žena podle žaloby psychicky neunesla. „Shodila bezbranné dítě z výšky ramen na zem. Chlapeček po nárazu hlavičkou na podlahu utrpěl vážná poranění hlavy a krvácení do mozku a po uložení do postýlky se později udusil,“ řekla žalobkyně Zuzana Zámoravcová.

 

Vyučená dámská krejčová už byla v minulosti tři ve vězení za ublížení na těle a má tresty i za krádeže. Za vraždu syna jí hrozí až 25 let vězení. Podle znaleckého posudku totiž šlo chlapečka zachránit, pokud by mu matka okamžitě zavolala záchranku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře