Reklama
reklama

Soud zamítl návrhy na neplatnost voleb, hejtmanem bude Michal Hašek

Na jižní Moravě povládne staronová koalice sociálních a křesťanských demokratů. Hejtmanem bude podle dohody opět Michal Hašek z ČSSD, v radě kraje bude mít Česká strana sociálně demokratická sedm zástupců a KDU – ČSL čtyři zástupce. Ustavující zasedání krajského zastupitelstva se uskuteční příští pátek.

Jihomoravský krajský výkonný výbor ČSSD schválil všemi hlasy návrh koaliční smlouvy o spolupráci s KDU – ČSL a také dohody o podpoře programových priorit se zastupiteli komunistů. V opozici zůstaly na jižní Moravě obě pravicové strany - ODS a TOP 09.

 

Hejtman Michal Hašek tak již mohl svolat ustavující zasedání Zastupitelstva Jihomoravského kraje na pátek 23. listopadu 2012. Rozhodl tak poté, co Krajský soud v Brně zamítl všechny tři podané návrhy na neplatnost hlasování, neplatnost volby kandidáta a na neplatnost voleb ve volbách do Zastupitelstva Jihomoravského kraje konaných dne 12. a 13. října 2012. „Soud ve všech třech případech sice shledal pochybení okrskové volební komise při započítávání preferenčních hlasů některým kandidátům, zároveň však dospěl k závěru, že toto pochybení se nemohlo promítnout do zákonnosti hlasování a voleb a ani do volby kteréhokoli z kandidátů do Zastupitelstva Jihomoravského kraje,“ uvedla mluvčí Krajského soudu v Brně Miroslava Sedláčková.

 

Na ustavujícím zasedání složí členové krajského zastupitelstva slib a poté budou zvoleni nejvyšší představitelé kraje – hejtman, náměstci hejtmana, členové krajské rady a předsedové výborů.  „Jsem rád, že krajský soud rozhodl o všech volebních stížnostech a nové zastupitelstvo se tak může začít věnovat své práci, především přípravě rozpočtu kraje na rok 2013,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře