Reklama
reklama

Soud zamítl návrhy na neplatnost voleb, hejtmanem bude Michal Hašek

Na jižní Moravě povládne staronová koalice sociálních a křesťanských demokratů. Hejtmanem bude podle dohody opět Michal Hašek z ČSSD, v radě kraje bude mít Česká strana sociálně demokratická sedm zástupců a KDU – ČSL čtyři zástupce. Ustavující zasedání krajského zastupitelstva se uskuteční příští pátek.

Jihomoravský krajský výkonný výbor ČSSD schválil všemi hlasy návrh koaliční smlouvy o spolupráci s KDU – ČSL a také dohody o podpoře programových priorit se zastupiteli komunistů. V opozici zůstaly na jižní Moravě obě pravicové strany - ODS a TOP 09.

 

Hejtman Michal Hašek tak již mohl svolat ustavující zasedání Zastupitelstva Jihomoravského kraje na pátek 23. listopadu 2012. Rozhodl tak poté, co Krajský soud v Brně zamítl všechny tři podané návrhy na neplatnost hlasování, neplatnost volby kandidáta a na neplatnost voleb ve volbách do Zastupitelstva Jihomoravského kraje konaných dne 12. a 13. října 2012. „Soud ve všech třech případech sice shledal pochybení okrskové volební komise při započítávání preferenčních hlasů některým kandidátům, zároveň však dospěl k závěru, že toto pochybení se nemohlo promítnout do zákonnosti hlasování a voleb a ani do volby kteréhokoli z kandidátů do Zastupitelstva Jihomoravského kraje,“ uvedla mluvčí Krajského soudu v Brně Miroslava Sedláčková.

 

Na ustavujícím zasedání složí členové krajského zastupitelstva slib a poté budou zvoleni nejvyšší představitelé kraje – hejtman, náměstci hejtmana, členové krajské rady a předsedové výborů.  „Jsem rád, že krajský soud rozhodl o všech volebních stížnostech a nové zastupitelstvo se tak může začít věnovat své práci, především přípravě rozpočtu kraje na rok 2013,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře