Reklama
reklama

Soud zamítl návrhy na neplatnost voleb, hejtmanem bude Michal Hašek

Na jižní Moravě povládne staronová koalice sociálních a křesťanských demokratů. Hejtmanem bude podle dohody opět Michal Hašek z ČSSD, v radě kraje bude mít Česká strana sociálně demokratická sedm zástupců a KDU – ČSL čtyři zástupce. Ustavující zasedání krajského zastupitelstva se uskuteční příští pátek.

Jihomoravský krajský výkonný výbor ČSSD schválil všemi hlasy návrh koaliční smlouvy o spolupráci s KDU – ČSL a také dohody o podpoře programových priorit se zastupiteli komunistů. V opozici zůstaly na jižní Moravě obě pravicové strany - ODS a TOP 09.

 

Hejtman Michal Hašek tak již mohl svolat ustavující zasedání Zastupitelstva Jihomoravského kraje na pátek 23. listopadu 2012. Rozhodl tak poté, co Krajský soud v Brně zamítl všechny tři podané návrhy na neplatnost hlasování, neplatnost volby kandidáta a na neplatnost voleb ve volbách do Zastupitelstva Jihomoravského kraje konaných dne 12. a 13. října 2012. „Soud ve všech třech případech sice shledal pochybení okrskové volební komise při započítávání preferenčních hlasů některým kandidátům, zároveň však dospěl k závěru, že toto pochybení se nemohlo promítnout do zákonnosti hlasování a voleb a ani do volby kteréhokoli z kandidátů do Zastupitelstva Jihomoravského kraje,“ uvedla mluvčí Krajského soudu v Brně Miroslava Sedláčková.

 

Na ustavujícím zasedání složí členové krajského zastupitelstva slib a poté budou zvoleni nejvyšší představitelé kraje – hejtman, náměstci hejtmana, členové krajské rady a předsedové výborů.  „Jsem rád, že krajský soud rozhodl o všech volebních stížnostech a nové zastupitelstvo se tak může začít věnovat své práci, především přípravě rozpočtu kraje na rok 2013,“ uvedl hejtman Michal Hašek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Komentáře