Reklama
reklama

Soud rozhodl: úředníci stavebního odboru za černou stavbu nemohou

Omilostněním skončil první soudní proces na jihu Moravy, kdy před soudem stáli úředníci stavebního odboru. Miroslav Kreisl a Hana Rézlová z radnice Brno - sever byli obžalováni z maření úkolu úřední osoby z nedbalosti. V Soběšické ulici v Brně totiž "nechali" stavebníka bez patřičných povolení postavit dům.

Úředníci stavebního odboru městské části Brno-sever povolili na jaře loňského roku majiteli, aby si na své zahradě vymezil stavební pozemek. Celý stavební proces začal pouze ohláškou, ke které se nemají možnost vyjádřit sousedé stavby. Magistrát dal okolním obyvatelům za pravdu a nařídil městské části, aby stavbu zastavila. Ačkoliv vedení stavebního odboru Brna-severu požadovalo po majiteli stavby její ukončení, ten neuposlechl a stavěl dál.

 

Vedoucí odboru i jeho podřízená byli stíháni za to, že během procesu nepřinutili majitele černé stavby, aby ve svém konání nepokračoval a naopak mu pomáhali získat stavební povolení alespoň zpětně. Magistrát ale tuto dodatečnou žádost zrušil, a to hned dvakrát. Rézlová řed soudem argumentovala, že za svoji čtrnáctiletou praxi na stavebním úřadě nikdy nedošlo k odstranění stavby. "Běžným postupem v podobné situaci bývá spíše dodatečné povolení," řekla.

 

"Jedná se o řadu dílčích pochybení, která ve svém souhrnu vedla k tomu, že zde stojí stavba, která stále nemá platné stavební povolení," vysvětlil svůj názor pro Českou televizi státní zástupce Jan Petrásek. Pokud by nyní městská část rozhodla o odstranění černé stavby, musela by demolici uhradit na vlastní náklady.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře