Reklama
reklama

Soud poslal olšanskou farmu herce Bolka Polívky do úpadku. Dluží 8 milionů

Známý herec Bolek Polívka má finanční problémy. Krajský soud v Brně dokonce poslal Farmu Bolka Polívky v Olšanech do úpadku. Insolvenční řízení bylo s firmou známého herce zahájeno loni v říjnu a návrh na ně podala stavební firma Kaláb, které farma dluží více než osm milionů korun.

Krk Bolku Polívkovi zlomila přestavba penzionu a vybudování wellness centra v letech 2009 a 2010. Investice se tehdy vyšplhaly téměř na 32 milionů korun, z toho 24 miliony získal dotaci od Evropské unie.

 

Právě to byly ale jediné peníze, kterých se stavební firma Kaláb, která práce provedla, dočkala. „Dlužná částka je ve výši osmi milionů korun, úrok je navíc zhruba dvoumilionový. Z dokumentů, které jsme měli k dispozici, vyplývá, že se nejedná o podnik, který by vydělával. Proto jsme podali návrh na insolvenci. Nechceme Farmu Bolka Polívky zničit, chceme dostat zaplaceno za naši práci," uvedl jednatel společnosti Tomáš  Kaláb.

 

  

Na úpravu Farmy poskytla Bolkovi Polívkovi peníze Evropská unie.

Právníci Bolkovy farmy před soudem tvrdili, že důvodem k nezaplacení byla špatně odvedená práce. Stavební firma však poukázala na to, že dílo řádně předala a do soudního sporu ho nikdo nereklamoval. Smlouvu o předání díla ale jednatelka Farmy a manželka Bolka Polívky Marcela Černá podepsala. „Reklamace, které jsme obdrželi, jsme řádně opravili," dodal Kaláb. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře