Reklama
reklama

Soud poslal olšanskou farmu herce Bolka Polívky do úpadku. Dluží 8 milionů

Známý herec Bolek Polívka má finanční problémy. Krajský soud v Brně dokonce poslal Farmu Bolka Polívky v Olšanech do úpadku. Insolvenční řízení bylo s firmou známého herce zahájeno loni v říjnu a návrh na ně podala stavební firma Kaláb, které farma dluží více než osm milionů korun.

Krk Bolku Polívkovi zlomila přestavba penzionu a vybudování wellness centra v letech 2009 a 2010. Investice se tehdy vyšplhaly téměř na 32 milionů korun, z toho 24 miliony získal dotaci od Evropské unie.

 

Právě to byly ale jediné peníze, kterých se stavební firma Kaláb, která práce provedla, dočkala. „Dlužná částka je ve výši osmi milionů korun, úrok je navíc zhruba dvoumilionový. Z dokumentů, které jsme měli k dispozici, vyplývá, že se nejedná o podnik, který by vydělával. Proto jsme podali návrh na insolvenci. Nechceme Farmu Bolka Polívky zničit, chceme dostat zaplaceno za naši práci," uvedl jednatel společnosti Tomáš  Kaláb.

 

  

Na úpravu Farmy poskytla Bolkovi Polívkovi peníze Evropská unie.

Právníci Bolkovy farmy před soudem tvrdili, že důvodem k nezaplacení byla špatně odvedená práce. Stavební firma však poukázala na to, že dílo řádně předala a do soudního sporu ho nikdo nereklamoval. Smlouvu o předání díla ale jednatelka Farmy a manželka Bolka Polívky Marcela Černá podepsala. „Reklamace, které jsme obdrželi, jsme řádně opravili," dodal Kaláb. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře