Reklama
reklama

Soud poslal olšanskou farmu herce Bolka Polívky do úpadku. Dluží 8 milionů

Známý herec Bolek Polívka má finanční problémy. Krajský soud v Brně dokonce poslal Farmu Bolka Polívky v Olšanech do úpadku. Insolvenční řízení bylo s firmou známého herce zahájeno loni v říjnu a návrh na ně podala stavební firma Kaláb, které farma dluží více než osm milionů korun.

Krk Bolku Polívkovi zlomila přestavba penzionu a vybudování wellness centra v letech 2009 a 2010. Investice se tehdy vyšplhaly téměř na 32 milionů korun, z toho 24 miliony získal dotaci od Evropské unie.

 

Právě to byly ale jediné peníze, kterých se stavební firma Kaláb, která práce provedla, dočkala. „Dlužná částka je ve výši osmi milionů korun, úrok je navíc zhruba dvoumilionový. Z dokumentů, které jsme měli k dispozici, vyplývá, že se nejedná o podnik, který by vydělával. Proto jsme podali návrh na insolvenci. Nechceme Farmu Bolka Polívky zničit, chceme dostat zaplaceno za naši práci," uvedl jednatel společnosti Tomáš  Kaláb.

 

  

Na úpravu Farmy poskytla Bolkovi Polívkovi peníze Evropská unie.

Právníci Bolkovy farmy před soudem tvrdili, že důvodem k nezaplacení byla špatně odvedená práce. Stavební firma však poukázala na to, že dílo řádně předala a do soudního sporu ho nikdo nereklamoval. Smlouvu o předání díla ale jednatelka Farmy a manželka Bolka Polívky Marcela Černá podepsala. „Reklamace, které jsme obdrželi, jsme řádně opravili," dodal Kaláb. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře