Reklama
reklama

Sníh zasypal Brno, silnice jsou nesjízdné, odříznuta je městská část Ořešín

Do prvního jarního dne zbývají pouhé dva dny, ale do Brna se opět vrátila zima. Před polednem začal padat sníh, který zkomplikoval především dopravu. Stojí auta, autobusy i tramvaje, silnice na mnoha místech jsou nesjízdné. Do brněnské městské části Ořešín od 15.15 hodin nejezdí autobusy městské hromadné dopravy.

"Údržba komunikací ve správě naší společnosti, která započala před polednem, plynule pokračuje. Nasazeno je všech 21 posypových vozidel. S ohledem na drobné, ale husté a vytrvalé sněžení jsou komunikace v okrajových částech města většinou pokryté nižší vrstvou rozsoleného sněhu, v centru pak jsou komunikace po chemickém posypu převážně holé a mokré," uvedl provozní ředitel brněnských komunikací Leoš Chasák.

 

Řidičům doporučil opatrnou jízdu na mokrých komunikacích a rozježděném a rozsoleném sněhu. "Především ale při jízdě na bočních komunikacích, které nejsou v naší správě, kde údržba většinou doposud nezačala a jízda na mokrém sněhu může být velmi nebezpečná," dodal Chasák.

 

  

 

Problémy má i hromadná doprava. „Spoje se zpožďují, některé silnice jsou neprůjezdné. V Brně jsou problémy se zpožděními zejména na okružních linkách 44 a 84, trolejbusech 25, 26 a 37 a na linkách 75 a 78," uvedl mluvčí dopravní společnosti Kordis Květoslav Havlík.

 

Autobusy městské hromadné dopravy například nevyjely do městské části Ořešín. Tam situaci komplikuje rekonstrukce silnice a kanalizace. "Linka 70 stále nejede a zatím nepojede. Na trati se totiž stala další nehoda, která autobusy blokuje," uvedla mluvčí dopravního podniku Linda Škrancová, která situaci sleduje na dispěčinku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře