Reklama
reklama

Sníh zasypal Brno, na silnicích se bourá. V Jundrově se převrátil sypač

Sníh zasypal Brno a se sněhovou nadílkou se potýkají hlavně řidiči. Na několika místech v Brně se bouralo. Pokračuje také celonoční souboj se sněhem pracovníků Brněnských komunikací, kteří na silnice vyjeli se všemi jedenadvaceti sypači.

„V současné době je dokončována údržba komunikací ve správě naší společnosti. Od prvních večerních výjezdů ve dvacet hodin jsme spotřebovali  540 tun posypových materiálů,“ uvedl po sedmé hodině ráno vedoucí správy komunikací Leoš Chasák.

 

Silnice, kudy projíždí posypové vozy, jsou v současné době holé a mokré. „Řidičům i nadále doporučujeme opatrnou jízdu na mokrých vozovkách a především na bočních komunikacích, které nejsou v naší správě a kde většinou doposud údržba neproběhla , nebo byla provedena jen v omezeném rozsahu,“ upozornil Chasák.

 

V Brně se také aktuálně stalo několik nehod. V ulici Dornych v křižovatce ulice Úzká došlo k nárazu osobního auta do stromu. Místo je průjezdné jen částečně. Bez zranění se obešla i nehoda dvou aut v ulici Kohoutovická při vjezdu do Žebětína, tam bude silnice uzavřena do devíti hodin. V ulici Jasanová v Jundrově se u kotelny dokonce převrátil sypač.

 

Sníh v Brně by měl dnes přes den vydržet. Meteorologové předpovídají přes den teploty okolo mínus tří stupňů Celsia.  Celý den také bude drobně sněžit. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře