Reklama
reklama

SMS jízdenky: V Brně už od června

Dopravní podnik města Brna chce od léta zavést placení jízdného také pomocí textových zpráv. Do konce února by měl vypsat výběrové řízení, do něhož se budou moci hlásit firmy s nabídkami na realizaci této služby.

Brno - Podle mluvčí dopravního podniku Lindy Škrancové je Brno jedním z posledních větších měst v republice, ve kterém ještě sms systém nákupu jízdenek pro tramvaje, autobusy a trolejbusy nefunguje. "V létě chceme ve zkušebním provozu spustit dva druhy placení jízdného textovými zprávami. Lidé si budou moci koupit jízdenku na 75 minut za 29 korun nebo celodenní za 99 korun," uvedla Škrancová.

Už nyní, před zahájením výběrového řízení projevily zájem o zprostředkování platby jízdenek přes SMS v Brně dvě firmy. O tendr projevily ještě před jeho spuštěním zájem firmy Agmo a Axima, o získání zakázky chtějí usilovat společně. Podle jejich vyjádření má být provozování systému plateb jízdného formou sms hlavně transparentní. Agmo je firma zabývající se platebními řešeními, Axima nabízí software. Všichni zájemci se ale mohou hlásit až bude výběrové řízení spuštěno. 

 

Po letním zkušebním provozu by dopravní podnik mohl nabídku jízdenek placených SMS ještě rozšířit. Prostřednictvím sms zpráv bude možné hradit jízdné v tramvajích, trolejbusech v zónách 101 a 101 na linkách 1 - 99. Přesné podmínky a pravidla použití SMS jízdenek budou s předstihem zveřejněny ve smluvních přepravních podmínkách.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře