Reklama
reklama

Slovákova ulice byla opět neprůjezdná. Mohla za to špatně zaparkovaná auta

V pátek 21. 7. krátce po 17 hodině došlo opět k neprůjezdnosti Slovákovy ulice v Brně. Opět za to mohla špatně zaparkovaná auta, která zasahovala do profilu trolejbusům. Doprava zde byla omezena na 15 minut.

Slovákova ulice je jednou z brněnských míst, kde „nešikovně“ parkují řidiči se svými vozy. Parkuje se zde po obou stranách dle stanovených pravidel, ovšem často se stává, že řidiči zde zaparkují s „výstražnými světly“ i vedle těchto vozů, a tím se ulice stává často neprůjezdnou pro trolejbusy městské hromadné dopravy. Díky tomu, že zde jezdí tři trolejbusové linky, v přepravní špičce s intervalem mezi spoji dvě minuty, dochází k ucpání dopravy v této oblasti poměrně rychle. Slovákova ulice ústí na rušnou ulici Veveří, kde mohou stojící trolejbusy zablokovat šaliny do několika směrů a tím zkomplikovat během chvilky dopravu až pěti stům Brňanů.

 

 

Tentokrát zde špatně zaparkovala auta krátce po páté hodině večerní. Řidič trolejbusu linky 36 uznal, že místo je neprůjezdné a zavolal proto na místo dopravní dispečery, kteří celou situaci na místě vyřešili. Na místo byli povoláni také policisté a odtahové vozidlo, kteří vozidla v profilu odstranili. Trolejbusy místem projížděli s opatrností těsně kolem aut ještě půl hodiny po uvolnění dopravy.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře