Reklama
reklama

Skvělý začátek! Orli zvítězili v Salzburgu

Znojemští hokejisté vstoupili do nové sezóny výborně! Na ledě Red Bullu Salzburg, jednoho z favoritů celé ligy a loňského vítěze European Trophy, sice v pátek 7.9. po první třetině prohrávali, v závěru druhé části ale vyrovnal Richard Jarůšek a vítězství na stranu Znojma strhli svými góly Ondřej Fiala a Jan Lattner.

Znojmo nevstoupilo do zápasu ideálně. V první třetině hráli domácí nedisciplinovaně a nabízeli Orlům jednu početní výhodu za druhou, jenže ani jednu ze tří přesilových her se českému celku nepodařilo využít. Alex Auld, ještě loni chytající v NHL, tak v brance Red Bullu neměl příliš práce.

 

Jak se využívají přesilovky pak při vyloučení Jana Šedy názorně předvedli dvacet vteřin před koncem domácí. Nové posily Ryan Duncan a Ryan Kinasewich připravily střeleckou pozici pro Stevena Regiera, který překonal Ondřeje Kacetla.

 

Gól do šatny Orly nepoložil, i když o něco lepším celkem na ledě stále zůstávali domácí. Přesto pozorná obrana v čele s výborně chytajícím Ondřejem Kacetlem držela těsný stav, a to i po ráně Justina Kellera, kterou znojemský gólman na poslední chvíli zlikvidoval. Vyrovnat mohlo Znojmo ve 24. minutě, kdy byl unikající Jarůšek faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení, sám postižený ale proti Auldovi neuspěl.

 

Srovnání stavu tak přinesla až 37. minuta a zmatek v brankovišti Salzburgu, v němž se nejlépe zorientoval Richard Jarůšek, zblízka poslal puk do sítě a domácí náhle znervózněli. Po přestávce ještě začali náporem, ten ale vzápětí uťala znovu nově složená první formace Orlů.

 

Jarůškův pas totiž v 50. minutě proměnil v překvapivé vedení znojemského týmu Ondřej Fiala, jedna z letních posil kádru. A když o dvě minuty později rychlá přihrávka našla rozjetého Jana Lattnera, jenž nezaváhal a trefil horní růžek za Auldem, mohli se znojemští fanoušci, kteří s týmem vážili cestu, radovat naplno.

 

Zaskočenému Red Bullu už nepomohl ani závěrečný tlak a hra bez brankáře, proti znojemské defenzivě v čele s Kacetlem se nedokázal znovu prosadit a musel poprvé na domácím ledě před Orly sklonit hlavu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře