Reklama
reklama

Skvělý začátek! Orli zvítězili v Salzburgu

Znojemští hokejisté vstoupili do nové sezóny výborně! Na ledě Red Bullu Salzburg, jednoho z favoritů celé ligy a loňského vítěze European Trophy, sice v pátek 7.9. po první třetině prohrávali, v závěru druhé části ale vyrovnal Richard Jarůšek a vítězství na stranu Znojma strhli svými góly Ondřej Fiala a Jan Lattner.

Znojmo nevstoupilo do zápasu ideálně. V první třetině hráli domácí nedisciplinovaně a nabízeli Orlům jednu početní výhodu za druhou, jenže ani jednu ze tří přesilových her se českému celku nepodařilo využít. Alex Auld, ještě loni chytající v NHL, tak v brance Red Bullu neměl příliš práce.

 

Jak se využívají přesilovky pak při vyloučení Jana Šedy názorně předvedli dvacet vteřin před koncem domácí. Nové posily Ryan Duncan a Ryan Kinasewich připravily střeleckou pozici pro Stevena Regiera, který překonal Ondřeje Kacetla.

 

Gól do šatny Orly nepoložil, i když o něco lepším celkem na ledě stále zůstávali domácí. Přesto pozorná obrana v čele s výborně chytajícím Ondřejem Kacetlem držela těsný stav, a to i po ráně Justina Kellera, kterou znojemský gólman na poslední chvíli zlikvidoval. Vyrovnat mohlo Znojmo ve 24. minutě, kdy byl unikající Jarůšek faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení, sám postižený ale proti Auldovi neuspěl.

 

Srovnání stavu tak přinesla až 37. minuta a zmatek v brankovišti Salzburgu, v němž se nejlépe zorientoval Richard Jarůšek, zblízka poslal puk do sítě a domácí náhle znervózněli. Po přestávce ještě začali náporem, ten ale vzápětí uťala znovu nově složená první formace Orlů.

 

Jarůškův pas totiž v 50. minutě proměnil v překvapivé vedení znojemského týmu Ondřej Fiala, jedna z letních posil kádru. A když o dvě minuty později rychlá přihrávka našla rozjetého Jana Lattnera, jenž nezaváhal a trefil horní růžek za Auldem, mohli se znojemští fanoušci, kteří s týmem vážili cestu, radovat naplno.

 

Zaskočenému Red Bullu už nepomohl ani závěrečný tlak a hra bez brankáře, proti znojemské defenzivě v čele s Kacetlem se nedokázal znovu prosadit a musel poprvé na domácím ledě před Orly sklonit hlavu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře