Reklama
reklama

Skvělý začátek! Orli zvítězili v Salzburgu

Znojemští hokejisté vstoupili do nové sezóny výborně! Na ledě Red Bullu Salzburg, jednoho z favoritů celé ligy a loňského vítěze European Trophy, sice v pátek 7.9. po první třetině prohrávali, v závěru druhé části ale vyrovnal Richard Jarůšek a vítězství na stranu Znojma strhli svými góly Ondřej Fiala a Jan Lattner.

Znojmo nevstoupilo do zápasu ideálně. V první třetině hráli domácí nedisciplinovaně a nabízeli Orlům jednu početní výhodu za druhou, jenže ani jednu ze tří přesilových her se českému celku nepodařilo využít. Alex Auld, ještě loni chytající v NHL, tak v brance Red Bullu neměl příliš práce.

 

Jak se využívají přesilovky pak při vyloučení Jana Šedy názorně předvedli dvacet vteřin před koncem domácí. Nové posily Ryan Duncan a Ryan Kinasewich připravily střeleckou pozici pro Stevena Regiera, který překonal Ondřeje Kacetla.

 

Gól do šatny Orly nepoložil, i když o něco lepším celkem na ledě stále zůstávali domácí. Přesto pozorná obrana v čele s výborně chytajícím Ondřejem Kacetlem držela těsný stav, a to i po ráně Justina Kellera, kterou znojemský gólman na poslední chvíli zlikvidoval. Vyrovnat mohlo Znojmo ve 24. minutě, kdy byl unikající Jarůšek faulován a rozhodčí nařídili trestné střílení, sám postižený ale proti Auldovi neuspěl.

 

Srovnání stavu tak přinesla až 37. minuta a zmatek v brankovišti Salzburgu, v němž se nejlépe zorientoval Richard Jarůšek, zblízka poslal puk do sítě a domácí náhle znervózněli. Po přestávce ještě začali náporem, ten ale vzápětí uťala znovu nově složená první formace Orlů.

 

Jarůškův pas totiž v 50. minutě proměnil v překvapivé vedení znojemského týmu Ondřej Fiala, jedna z letních posil kádru. A když o dvě minuty později rychlá přihrávka našla rozjetého Jana Lattnera, jenž nezaváhal a trefil horní růžek za Auldem, mohli se znojemští fanoušci, kteří s týmem vážili cestu, radovat naplno.

 

Zaskočenému Red Bullu už nepomohl ani závěrečný tlak a hra bez brankáře, proti znojemské defenzivě v čele s Kacetlem se nedokázal znovu prosadit a musel poprvé na domácím ledě před Orly sklonit hlavu.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře