Reklama
reklama

Skvělý obrat zařídil Kometě výhru 5:3 v bláznivém utkání proti Třinci

Ani posedmé nenašla v pátek 26.10. Kometa v domácím prostředí přemožitele. Třinec měl však nakročeno velmi dobře, když první třetinu ovládl 2:0. Kometa však v druhém dějství předvedla obrat, a i když se ve stejné části povedlo Ocelářům vyrovnat, závěrečná část patři opět domácím, kteří díky dvěma brankám slavili další výhru.

Zápas Komety s Třincem kladl hlavní otázku. Prosadí se Martin Růžička, nebo bude slavit úspěch nejlepší obrana extraligy z Brna? V první třetina to byla jednoduchá odpověď - prosadí. Ale pojďme pěkně od začátku. Hned od úvodu se hrálo velmi svižně a už v první minutě tečoval nahození Hrabala před Trvajem velmi šikovně Varaďa. Puk už loboval přes brněnského brankáře, ten však stačil černou pryž vyrazit svoji hokejkou. Hned vzápětí se na druhou stranu řítil Jakub Svoboda, Hamerlík sice nepředvedl tak efektivní zákrok, ale úspěšný byl. Ještě větší příležitost měl v páté minutě Holec, který už objížděl ležícího třineckého brankáře, ale puk za jeho záda neprotlačil.

 

Třinec hrál v pěti velmi ofenzivně. Problém byl ale v tom, že se musel bránit hned třem početním výhodám. Oceláři však dokázali udržet čisté konto a v plném počtu udeřili. V šestnácté minutě hosté vyhráli vhazování, puk se dostal na vrcholy kruhů k Jakubu Orsavovi a mladý útočník se trefil náramně střelou švihem. Ještě pohodlnější náskok pak zařídil v přesilové hře hostům Martin Růžička, který dostal přihrávku naslepo od Varadi a ve své pozici už se nemýlil.

 

Druhé dějství bylo pěkně bláznivé. Zprvu měl Třinec velký tlak i díky přesilové hře, ve které hosté dokonce nastřelili břevno. Početní výhoda hrála hlavní roli i v dalším průběhu. Kometa se totiž díky ní dostala do kontaktu. Přesně k pravé tyči zamířil Radim Bičánek. Brněnské vyrovnání pak bylo pořádně kuriózní, muselo o něm totiž hned dvakrát rozhodovat video. Jakub Koreis Hamerlíka překvapil střelou z úhlu a vyrovnal skóre.

 

Brněnské radosti bylo ale ještě více, když se opět Jakub Koreis dokázal prosadit svoji buldočí zarputilostí. Konec však ještě rozhodně nebyl, Oceláři totiž ještě dokázali odpovědět. Střelu od modré Orsavy dokázal šikovně tečovat za záda Trvaje Václav Varaďa a od třetí třetiny se tak začínalo opět od nuly.

 

Závěrečná část se povedla o mnoho lépe domácímu týmu. Ve 44. minutě totiž zachytil před bránou nahození od modré Tomáš Divíšek, a i když měl potíže se zpracováním, dokázal skórovat a nasměroval svůj tým k vítězství. Třinec měl dobrou možnost na vyrovnání v přesilové hře. Hosté nastřelili dokonce tyč, ale hned poté propadli v obraně a Jakub Svoboda přesnou střelou švihem vymetl šibenici.

 

Třinec branka hodně opařila a už nedokázal s výsledkem nic udělat. Naopak Kometa měla ještě pár dobrých příležitostí ke zvýšení skóre, ale buď selhala přesnost, nebo zasáhl Hamerlík.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Další z brněnských obchodních domů čekají změny. V letošním roce své vlastníky již změnila Olympie a Nákupní centrum Královo Pole, od srpna má nového majitele i Tesco u hlavního nádraží na ulici...
23.09.2017 - 08:37
Systém parkovací revoluce, který plánovali brněnští radní spustit v letošním roce, se odsouvá. Rezidentní parkování mělo ve středu města nejprve platit již od jara, poté se start přesunul na letošní...
22.09.2017 - 19:01
Komentáře