Reklama
reklama

Skvělý obrat zařídil Kometě výhru 5:3 v bláznivém utkání proti Třinci

Ani posedmé nenašla v pátek 26.10. Kometa v domácím prostředí přemožitele. Třinec měl však nakročeno velmi dobře, když první třetinu ovládl 2:0. Kometa však v druhém dějství předvedla obrat, a i když se ve stejné části povedlo Ocelářům vyrovnat, závěrečná část patři opět domácím, kteří díky dvěma brankám slavili další výhru.

Zápas Komety s Třincem kladl hlavní otázku. Prosadí se Martin Růžička, nebo bude slavit úspěch nejlepší obrana extraligy z Brna? V první třetina to byla jednoduchá odpověď - prosadí. Ale pojďme pěkně od začátku. Hned od úvodu se hrálo velmi svižně a už v první minutě tečoval nahození Hrabala před Trvajem velmi šikovně Varaďa. Puk už loboval přes brněnského brankáře, ten však stačil černou pryž vyrazit svoji hokejkou. Hned vzápětí se na druhou stranu řítil Jakub Svoboda, Hamerlík sice nepředvedl tak efektivní zákrok, ale úspěšný byl. Ještě větší příležitost měl v páté minutě Holec, který už objížděl ležícího třineckého brankáře, ale puk za jeho záda neprotlačil.

 

Třinec hrál v pěti velmi ofenzivně. Problém byl ale v tom, že se musel bránit hned třem početním výhodám. Oceláři však dokázali udržet čisté konto a v plném počtu udeřili. V šestnácté minutě hosté vyhráli vhazování, puk se dostal na vrcholy kruhů k Jakubu Orsavovi a mladý útočník se trefil náramně střelou švihem. Ještě pohodlnější náskok pak zařídil v přesilové hře hostům Martin Růžička, který dostal přihrávku naslepo od Varadi a ve své pozici už se nemýlil.

 

Druhé dějství bylo pěkně bláznivé. Zprvu měl Třinec velký tlak i díky přesilové hře, ve které hosté dokonce nastřelili břevno. Početní výhoda hrála hlavní roli i v dalším průběhu. Kometa se totiž díky ní dostala do kontaktu. Přesně k pravé tyči zamířil Radim Bičánek. Brněnské vyrovnání pak bylo pořádně kuriózní, muselo o něm totiž hned dvakrát rozhodovat video. Jakub Koreis Hamerlíka překvapil střelou z úhlu a vyrovnal skóre.

 

Brněnské radosti bylo ale ještě více, když se opět Jakub Koreis dokázal prosadit svoji buldočí zarputilostí. Konec však ještě rozhodně nebyl, Oceláři totiž ještě dokázali odpovědět. Střelu od modré Orsavy dokázal šikovně tečovat za záda Trvaje Václav Varaďa a od třetí třetiny se tak začínalo opět od nuly.

 

Závěrečná část se povedla o mnoho lépe domácímu týmu. Ve 44. minutě totiž zachytil před bránou nahození od modré Tomáš Divíšek, a i když měl potíže se zpracováním, dokázal skórovat a nasměroval svůj tým k vítězství. Třinec měl dobrou možnost na vyrovnání v přesilové hře. Hosté nastřelili dokonce tyč, ale hned poté propadli v obraně a Jakub Svoboda přesnou střelou švihem vymetl šibenici.

 

Třinec branka hodně opařila a už nedokázal s výsledkem nic udělat. Naopak Kometa měla ještě pár dobrých příležitostí ke zvýšení skóre, ale buď selhala přesnost, nebo zasáhl Hamerlík.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře