Reklama
reklama

Školačky si vyjely do Brna na nákupy, už se ale nevrátily domů

Dvě nezletilé dívky z Vyškova plánovaly na Velikonoční pondělí odjet pryč od pomlázek a mrskání. Příště ale nejspíš raději zůstanou doma, do půlnoci po nich totiž pátrala policie.

Kamarádky ve věku čtrnácti a patnácti let řekly rodičům, že jedou se starší sestrou jedné z nich nakupovat do Brna. Ta ale nakonec nemohla, protože se jí rozbilo auto. To však rodiče zjistili, až když se nemohly dcerám dovolat, měly totiž obě vybité telefony.

 

„Večer skončili rodiče na policii a začala pátrací akce. Podle prověřování bylo zjištěno, že dívky nenavštívily lékaře a že se pravděpodobně nacházejí v Brně,“ uvedla policejní mluvčí Iva Šebková. Nakonec dívky patnáct minut před půlnocí nalezli brněnští strážníci na jedné křižovatce v Brně.

 

„Později se ukázalo, že kamarádky opravdu odjely nakupovat, ale ujel jim autobus a nepodařilo se jim zjistit, jak by bylo možné dostat se domů,“ dodala Šebková. Na nevydařený výlet děvčata asi hned tak nezapomenou.

Autor: 
admin
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Sportovec kraje Adam Ondra
Lezec Adam Ondra se stal nejlepším sportovcem Jihomoravského kraje za minulý rok. Obhájil tak své loňské vítězství v této anketě. Vyhlášení se konalo v úterý 20. března 2018 v Brně.
21.03.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nízkopodlažní vozy s klimatizací a s možností jezdit bez trolejového vedení. Dodávka nových parciálních trolejbusů přijíždí v těchto dnech do Brna. Jedná se o první vozy tohoto druhu, kterými...
20.03.2018 - 14:57
Komentáře