Reklama
reklama

Školačky si vyjely do Brna na nákupy, už se ale nevrátily domů

Dvě nezletilé dívky z Vyškova plánovaly na Velikonoční pondělí odjet pryč od pomlázek a mrskání. Příště ale nejspíš raději zůstanou doma, do půlnoci po nich totiž pátrala policie.

Kamarádky ve věku čtrnácti a patnácti let řekly rodičům, že jedou se starší sestrou jedné z nich nakupovat do Brna. Ta ale nakonec nemohla, protože se jí rozbilo auto. To však rodiče zjistili, až když se nemohly dcerám dovolat, měly totiž obě vybité telefony.

 

„Večer skončili rodiče na policii a začala pátrací akce. Podle prověřování bylo zjištěno, že dívky nenavštívily lékaře a že se pravděpodobně nacházejí v Brně,“ uvedla policejní mluvčí Iva Šebková. Nakonec dívky patnáct minut před půlnocí nalezli brněnští strážníci na jedné křižovatce v Brně.

 

„Později se ukázalo, že kamarádky opravdu odjely nakupovat, ale ujel jim autobus a nepodařilo se jim zjistit, jak by bylo možné dostat se domů,“ dodala Šebková. Na nevydařený výlet děvčata asi hned tak nezapomenou.

Autor: 
admin
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře