Reklama
reklama

Skokani budou mít své hřiště. Překážky pro parkour vyrostou v Králově Poli

Příznivci moderního a mezi mladými lidmi oblíbeného sportu parkouru se v Brně mohou těšit na své hřiště. Příští rok ho postaví městská část Královo Pole na volné ploše nedaleko Kartouzské ulice. Hřiště bude stát dva miliony korun.

Parkour je disciplína francouzského původu, jejímž základem je schopnost dostat se z bodu A do bodu B bezpečně, plynule a efektivně za použití vlastního těla. Pomáhá v překonávání libovolných překážek v okolním prostředí, od větví přes kameny a skály až po zábradlí a betonové zdi  a může být provozován jak ve městě, tak na venkově.

 

Parkouristé v Brně nejčastěji trénují u tramvajové zastávky v Pisárkách, poblíž teras u Petrova nebo ve Schodové ulici. Skáčou také po betonových zídkách na různých brněnských sídlištích.

 

Na novém hřišti dostanou kromě parkouristů prostor také ti, kteří si rádi zacvičí, zaběhají nebo zahrají různé sportovní hry. „Poblíž je už basketbalové hřiště a mladí lidé se v této lokalitě už stejně scházejí," vysvětlila záměr stavby hřiště místostarostka Králova Pole Andrea Pazderková.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře