Reklama
reklama

Skládka u Červeného kopce hyzdí zahrádky

Hromady plastových lahví a dalšího odpadu trápí obyvatele a majitele zahrádek v ulici Vinohrady nedaleko Červeného kopce. Na okraji křoví tam vzniká černá skládka. „Vypadá to tady hrozně. Asi to sem někdo vozí po setmění, protože mě nenapadá, kdo by sem s tím chodil pěšky,“ zlobí se majitel zahrádky z nedaleké kolonie.

Odpad někdo skladuje jak při ulici Vinohrady, tak i v boční ulici podél zahrádek, kde se evidentně musel občas protáhnout dírou v plotě. „Přijde mi to těžší než to hodit do cizího kontejneru,“ kroutí hlavou zahrádkář.

 

Redaktor Centrumnews skládku ohlásil na odboru životního prostředí radnice Brno-střed. „Pokud se nepodaří zjistit původce, což je téměř vždy, zadáme likvidaci na základě informací od občanů externí partnerské firmě,“ vysvětluje Milena Studénková z odboru životního prostředí. Jak dodává, odpad na veřejném prostranství se radnice snaží odstranit týž den, zatímco zrušení skládky na místě, jako je křoví podél ulice Vinohrady, může trvat o něco málo déle.

 

Podle ochranáře Jindřicha Stehlíka, který se skupinami dobrovolníků pravidelně uklízí odpady v lesích, není možné čekat, až se odpadu nahromadí viditelně mnoho. „Je třeba to dělat co nejdříve, jinak si lidé zvyknou, kde jim to prochází, a z jedné hromádky jich bude dvacet,“ říká.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře