Reklama
reklama

Silvie Rybářová uplavala 57 kilometrů, v řece zabírala prsty v blátě

Považuje za borce běžce, kteří zvládnou uběhnout 42 kilometrů při maratónu, cyklisty, kteří v Americe zdolají 1700 kilometrů dlouhý závod Craft 1000 Miles nebo lyžaře, kteří pokoří 24 hodinový běh na lyžích přes zasněžené hory? Málokdo si ale umí představit, že člověk dokáže plavat více než devět hodin a uplavat za tu dobu 57 kilometrů. Plavkyně brněnské Komety Silvie Rybářová to v argentinském závodě ze Santa Fé do Corondy dokázala a navíc vybojovala druhé místo.

Silva sama přiznává, že 57 kilometrů nikdy předtím v kuse neuplavala. „Ale připravovala jsem se poctivě, obětovala jsem tomu celé svátky. Ani nervózní před startem jsem nebyla, stres jsem nechala na hotelovém pokoji. A kupodivu ani v průběhu závodu jsem neměla krizi. Zabírala jsem s tím, že doplavu. Že nemám co ztratit a můžu jen překvapit a potěšit jak sebe, tak ostatní co mi věřili,“ říká plavkyně.

Voda v řece Parana byla hnědá tak, že Silva neviděla ani na loket. Proudy ji překvapily až v cílové rovince. „Neviděla jsem nic než tmu, což je možná i dobře. Ale podle místních byla voda v řece čistá. Někde bylo tak málo vody, kdy jsem zabírala prsty v blátě,“ svěřila se po závodě Silva. Místní ji navíc poradili vyhnout se ostrůvkům s trávou, kde žijí jedovatí hadi a varovali před malými rybkami, které jsou podobné piraňám. „Jedna mě do krve kousla až kousek před cílem, jinak obrovské ryby jsem naštěstí v hloubce neviděla,“ říká Silva s tím, že do každé vody stále leze s obavami.

Závod ze Santa Fé do Corondy je pro Argentince událostí, podél celé trati stáli diváci a plavcům fandili. Když Silvu její doprovod na lodi ubezpečil, že už nemůže o stříbrnou medaili přijít, zvolnila tempo a začala si víc užívat lidí kolem řeky. „Doplavala jsem sice na druhém místě, ale pro mě to byl pocit vítězství. Že jsem si splnila svůj cíl doplavat závod. Že všechna moje snaha a trénink k něčemu vede. A druhé místo je pro mě osobně obrovská odměna. Už v závěrečné části závodu jsem si dokázala uvědomit moc dobře, co se mi podaří. Chvílemi jsem se zastihla, že plavu s úsměvem na rtech,“ dodává pohledná plavkyně, které si zatím sponzoři nevšimli a většinou podobné závody platí sama.

V dubnu čeká Silvu patnáct kilometrů dlouhý závod v Mexiku, potom 37kilometrový závod Capri-Neapol a 34 kilometrů v Kanadě. V červenci absolvuje mistrovství světa a v září evropský šampionát v dálkovém plavání, kde nastoupí na start tratě na 25 kilometrů. Do Argentiny se zatím vrátit nehodlá. Hned po závodě Silva rezolutně odpověděla, že víckrát už takový závod plavat nechce. „Už se mi to ale rozleželo, tak se mě zkuste zeptat za půl roku,“ dodává Silva.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře