Reklama
reklama

Siemens v Drásově postaví novou výrobní halu. Přesně po sto letech

Siemens rozšíří svůj drásovský závod na výrobu elektromotorů a generátorů. Stane se tak přesně sto let od zahájení výroby v tomto závodě. Díky rostoucímu objemu produkce bude v září letošního roku zahájena stavba nové haly o rozloze 2500 m2. Tento krok je součástí strategického rozvoje závodu, který vyvrcholí v roce 2016. Investice do nové výrobní haly, která umožní reorganizaci výroby a přípravu na další rozvoj závodu, činí 87 milionů korun.

„Navzdory hospodářské krizi v roce 2009 se nám daří naplňovat cíl každoročního zvyšování výroby. Letos očekáváme další rekordní rok,“ řekl ředitel závodu Ivo Pavelec a dodal: “Nová hala o rozloze 2 500 m2 vyroste na našem pozemku směrem k Čebínu a otevřeme ji na jaře příštího roku.“

 

Závod se 780 zaměstnanci zažívá své nejlepší období. V minulém roce zvýšil objem výroby o 30 procent a vyrobil rekordních 285 generátorů a elektromotorů. Letos závod chce vyrobit až 430 generátorů a elektromotorů. Od nového roku otevřel již šedesát pracovních míst, z toho patnáct v oblasti výzkumu a vývoje. 

 

 

 

Drásovský závod zahájil výrobu v roce 1913. Siemens do podniku vstoupil v roce 1994. Od roku 2007 závod vyrábí vedle nízkonapěťových a vysokonapěťových generátorů také asynchronní a synchronní elektromotory. Své zákazníky má po celém světě, v poslední době roste podíl dodávek do Asie. Elektromotory a generátory z Drásova pracují například v elektrárnách nebo na ropných plošinách, jsou také součástí lokomotiv či zaoceánských osobních a dopravních lodí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře