Reklama
reklama

Sestava nás neomlouvá, nehledá výmluvy Radim Bičánek

Extraliga sice ještě nezačala, ale prohry byť v přípravném období hodně mrzí, zvláště pokud se jedná o European Trophy. Oslabená Kometa nevstoupila do prestižní soutěže příliš dobře a i po třech utkáních je na jejím kontě nula v kolonce bodů. S kým jiným tak situaci kromě trenéra po pátečním utkání s Luleou probrat, než s kapitánem Radimem Bičánkem.

Po německé štaci Kometa ráda vyměnila zahraničí za domov a spoléhala, že nepříliš optimistické výsledky nabudou v KAJOT ARÉNĚ příjemnějších obrysů. Leč jihomoravané ani doma první body neukořistili a prohráli vysoko se švédskou Luleou. Nejen tento zápas hodnotil bezprostředně po duelu Radim Bičánek a na početnou marodku se rozhodně nevymlouval.

 

„Ať je sestava, jaká chce, nemůžeme vzadu dělat takové chyby. Dostáváme moc gólů. Faltičovi vůbec nepomáháme. Je tu nový, místo abychom mu pomohli dostáváme tolik branek. Je v tom celá pětka a máme v tom zmatky. Doufám, že se pár kluků vrátí. Už musíme začít trénovat v ustálených pěticích a snad už to bude od příštího týdne lepší.“

 

Jak již bylo zmíněno, situace není nejlepší, ale také ne tragická, v kabině tak zatím nebylo třeba něco si vyříkávat. „Teď se nic neříkalo. Každý to cítí. Nikdo nebude na nikoho řvát. Teď je ještě čas, ale musíme si to uvědomit,“ vyjasnil atmosféru v kabině a poté doplnil: „Hrajeme s kvalitními týmy. Ty by nás určitě prověřily i kdybychom byli kompletní. Na sestavu se nemůžeme vymlouvat. S takovými týmy musíme hrát do útoku se zajištěnou obranou. Nemůžeme je přestřílet,“ znovu připomněl, že i s absencemi, by měla být hra Komety lepší a ne tolik bezstarostná. „Lulea hrála v systému. Hráči výborně napadali, ale také se vraceli. My jsme pořád jezdili do plných a hlavně jsme jim nabízeli šance.“

 

Dalším nešvarem pak také byla častá vyloučení, což se projevilo i v Německu, uvědomuje si to i brněnský kapitán: „Pořád máme spoustu vyloučených. Nevím, z čeho to plyne. Tolik oslabení vysiluje a za druhé dostáváme branky.“

 

Zkušený bek vidí jednoduchý záchytný bod. „Musíme hrát dobře zezadu, jinak nebudeme vyhrávat. Spoustu kluků, co střílí hodně gólů, máme mimo sestavu. Takže si nemůžeme myslet, že všechny přestřílíme,“ narážel na absenci některých klíčových útočníků.

 

Na závěr se řeč točilo okolo diváků. Současné parné dny vybízejí spíše k návštěvě koupališť, než sportovních kolbišť, což samozřejmě chápe i Radim Bičánek. „Jsme profíci. Samozřejmě je příjemná plná hala, ale tu v létě nemůžeme čekat, když je venku takové počasí. Lidi mají dovolené, je tu Moto GP. Jsme vděční za lidi, co přišli,“ uzavřel muž s Céčkem na hrudi pozápasové povídání.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Křik a rány ozývající se z královopolských ulic probudily v pátek kolem třetí hodiny ráno tamní obyvatele a obrátili se na linku 156.
12.08.2018 - 07:34
Komentáře