Reklama
reklama

Šest nebezpečných řidičů za tři dny zastavila policie na Znojemsku

Během tří dnů přistihla policie šest nebezpečných řidičů na Znojemsku a Moravskokrumlovsku. Zákazy řízení nebo alkohol a drogy v krvi, s tím vším se strážníci setkali.

Šest nezodpovědných mužů se pohybovalo o víkendu na znojemských silnicích. V pátek o půl desáté večer jel s traktorem v obci Lukov šestapadesátiletý muž. Policie mu naměřila 1,26 promile alkoholu. O pět hodin později nadýchal dvaadvacetiletý muž v osobním autě s rakouskou registrační značkou ve Chvalovicích.

 

O půl hodiny později zastavili policisté Škodu Felicii v obci Nový Šaldorf. Za volantem seděl šestadvacetiletý řidič, který během jízdy požil pervitin. Navíc tento muž nevlastnil řidičský průkaz. V automobilu stejné značky chytli strážníci pětašedesátiletého šoféra v obci Šanov, ten se před jízdou posilnil alkoholem.

 

„Rekordmanem v negativním smyslu slova byl čtyřicetiletý muž v osobním autě. Projížděl Moravským Krumlovem s 2,27 promile alkoholu v krvi,“ uvedla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Ta dodala, že se celá událost odehrála před sedmou hodinou večerní.

 

Šestému řidiči, který neoprávněně usedl za volant auta, Okresní soud Znojmo zakázal řídit motorová vozidla. Tento dvacetiletý mladík si spokojeně během noci ze soboty na neděli jezdil po Hrušovanech nad Jevišovkou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře