Reklama
reklama

Šest nebezpečných řidičů za tři dny zastavila policie na Znojemsku

Během tří dnů přistihla policie šest nebezpečných řidičů na Znojemsku a Moravskokrumlovsku. Zákazy řízení nebo alkohol a drogy v krvi, s tím vším se strážníci setkali.

Šest nezodpovědných mužů se pohybovalo o víkendu na znojemských silnicích. V pátek o půl desáté večer jel s traktorem v obci Lukov šestapadesátiletý muž. Policie mu naměřila 1,26 promile alkoholu. O pět hodin později nadýchal dvaadvacetiletý muž v osobním autě s rakouskou registrační značkou ve Chvalovicích.

 

O půl hodiny později zastavili policisté Škodu Felicii v obci Nový Šaldorf. Za volantem seděl šestadvacetiletý řidič, který během jízdy požil pervitin. Navíc tento muž nevlastnil řidičský průkaz. V automobilu stejné značky chytli strážníci pětašedesátiletého šoféra v obci Šanov, ten se před jízdou posilnil alkoholem.

 

„Rekordmanem v negativním smyslu slova byl čtyřicetiletý muž v osobním autě. Projížděl Moravským Krumlovem s 2,27 promile alkoholu v krvi,“ uvedla znojemská policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. Ta dodala, že se celá událost odehrála před sedmou hodinou večerní.

 

Šestému řidiči, který neoprávněně usedl za volant auta, Okresní soud Znojmo zakázal řídit motorová vozidla. Tento dvacetiletý mladík si spokojeně během noci ze soboty na neděli jezdil po Hrušovanech nad Jevišovkou.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře