Reklama
reklama

Série proher trvá. Kometa nestačila na lídra tabulky

V utkání čtyřiatřicátého kola nejvyšší soutěže nedokázala Kometa přerušit sérii tří proher v řadě a podlehla na ledě extraligového lídra. Domácí Škoda se začátkem druhé třetiny dostala do tříbrankového vedení, které se Brňanům nepodařilo již stáhnout. O čestný úspěch Komety se postaral Divíšek, který v přesilové hře překonal plzeňského Svobodu. Další pokus na utnutí brněnské série mají svěřenci trenéra Venery v neděli v Karlových Varech.

Po úvodním oťukávání se do hry rychleji dostali domácí hokejisté, kteří byli v útočním pásmu aktivnější a více zaměstnávali brněnského Trvaje. Proto to byli také Plzeňští, kteří se v polovině první třetiny ujali vedení. Veterán Martin Straka se ocitl ve správný čas na správném místě a pohotovu střelou dorazil za záda Trvaje pokus St. Pierra – 1:0.
Vyrovnat mohl vzápětí Valach, jeho nahození však tečoval nešikovně domácí Pletka jen do tyčky plzeňského gólmana Svobody. Naopak puk skončil po několika okamžicích opět v brněnské bráně. Hanzlík našel na chvíli nikým nehlídaného Tomáše Vlasáka, který již neměl problém Trvaje překonat – 2:0.
Brňané působili zaskočeným dojmem a mohli být rádi, že do konce prvního dějství již neinkasovali. Třetí branka domácího týmu však přišla z kraje druhé třetiny. Po nevyužitých šancích Pletky se Strakou se domácí prosadili z přesilové hry, kdy rychlými přihrávkami zcela vyšachovali brněnskou obranu. Tím posledním, kdo se puku dotknul a propálil Trvaje byl Václav Pletka - 3:0.
I Kometa se dočkala využité přesilové hry. Chvíli před polovinou zápasu našel Tomáš Svoboda před bránou volného Tomáše Divíška, který puk dokázal usměrnit pod břevno plzeňské brány – 3:1. První branka doplnila Brňanům energii a ti si začali více věřit, leč naráželi na pozornou západočeskou defenzívu a paradoxně to byl hlavně domácí Gulaš, který měl další dvě velké šance. Ty však zůstaly nevyužity.
Třetí třetina nabídla hodně ofenzivní podívanou, branky se však již diváci v Plzni nedočkali. Oba gólmani předvedli své brankářské kvality, které i s pomocí brankových konstrukcí, odolali soupeřovým nájezdníkům. Kometa tak ani ve čtvrtém zápase v řadě nepoznala chuť výhry a propadla se již na šestou příčku v tabulce.
Plzeň: A. Svoboda - Frolo, Jeřábek, St. Pierre, Hanzlík, Marušák, Růžička, Mozík - Balej, Kratěna, Vlasák, Straka (C), Kašpařík, Kovář, Gulaš, Johnson, Pletka, Dvořák, Lev, Hollweg, Havlíček.

Kometa: Trvaj – Žižka, Valach, Malec, Valábik, Bičánek (C), Švrček, Dujsík - T. Svoboda, Divíšek, Holec – Dlouhý, Petrovický, Čermák - H. Zohorna, J. Hruška, J. Svoboda - Erat, Koreis, Dočekal.

Branky a nahrávky: 12. Straka (St.Pierre), 18. Vlasák (Hanzlík, Gulaš), 24. Pletka (Straka, Gulaš) - 27. Divíšek (T.Svoboda, Žižka). Rozhodčí: Fraňo, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:7, navíc Kolář (PLZ), Erat (KOM) 10 min OT nesp. chování. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 6308. Střely na branku: 45:28. Průběh utkání: 3:0, 3:1. Hvězdy utkání: Milan Gulaš - Tomáš Žižka.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kvalita ovzduší v městě Brně a Jihomoravském kraji se výrazně zlepšuje, zaznamenaly to všechny typy stanic imisního monitoringu, které tento trend potvrzují od roku 2010. Silniční doprava je...
22.09.2017 - 07:55
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Komentáře