Reklama
reklama

Sedmimilionový stánek mezi zastávkami na České si pronajal dopravní podnik

Malý informační stánek, který město postavilo před třemi lety při velké rekonstrukci Joštovy ulice v centru města za sedm milionů korun, našel nového provozovatele. Po Turistickém informačním centru jej převzal Dopravní podnik města Brna a v pondělí poprvé otevřel. Lidé se sem totiž chodí ptát především na dopravní informace.

Dopravnímu podniku nabídlo stánek město, které bylo za cenu několikametrového stánku velmi kritizováno. Dopravní podnik nabídku města přivítal. "Zatím nám bude město hradit provozní náklady a my sem pouze přesuneme jednoho zaměstnance z budovy v Novobranské ulici. Zatím jsme z toho nadšení, protože kde jinde bychom měli nabízet služby cestujícím než v uzlu, kudy jezdí šest z jedenácti tramvajových linek a ve špičkové hodině zde projede sto deset spojů," řekl Havránek. Roční provozní náklady na stánek jsou zhruba sto tisíc korun.

Prozatím bude otevřený ve všední dny od 10 do 18 hodin, od začátku turistické sezony i o víkendu. Brňané a turisté by v něm měli časem najít nejen kompletní dopravní informace, ale dopravní podnik chce místo nabídnout i některým dalším institucím, jako je městská policie, Turistické a informační centrum, kina či divadla. "Uvažujeme, že bychom zde zřídili i doplňkový prodej jízdenek. Navíc je zde automat, v němž lze jako v jediném v Brně platit i bankovkami," doplnil Havránek.

Stánek byl otevřen v září 2011 a až do konce loňského roku jej provozovalo Turistické a informační centrum.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře