Reklama
reklama

Sedmá letošní trefa Bičánka body nepřinesla: Vítkovice - Kometa 4:1

Bez obou Svobodů, Milana Hrušky a Radka Dlouhého nastoupila Kometa na ledě Vítkovic. V první třetině se hrálo ještě bez branek, ale ve druhé části přišla vítkovická smršť. Během sedmi minut byl výsledek 3:0 a pro Kometu to bylo hodně složité. Jiskřičku naděje vykřesal pro Brno kapitán Radim Bičánek, ovšem v poslední části přidal potvrzující gól Strapáč a bylo o osudu duelu definitivně jasno. Vítkovice přehrály Kometu 4:1.

První třetina připomínala spíše šachovou partii. Každý z týmů čekal na chyby soupeře, jenže ty nepřicházely. Kometě v poslední době nevycházely první třetiny, tentokrát však odehrála tuto pasáž znamenitě. Vítkovice prakticky do ničeho nepustila. Výjimku tvoří konec třetiny, kdy na Trvaje dotíral Strapáč, ale brněnský brankář si poradil.

Žádnou vyloženě gólovou akci jsme ale neviděli, Ostravští sice hráli jednu přesilovku, když byl vyloučen Petrovický, leč na Trvaje téměř nic vážného neprošlo. To hosté se dostávali do akcí pouze sporadicky. Na Šindeláře pálili Zohorna s Hruškou, ale kolega Romana Málka si věděl rady. Do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu 0:0.

 

Na druhou třetinu nebudou Brňané vzpomínat v dobrém. Ostravané předvedli drtivý nástup do třetiny. Uběhlo devětašedesát vteřin a Vítkovice otevřely skóre. Svačina našel před bránou číhajícího Rudolfa Hunu a po jeho střele se Trvaj nestačil přesunout - 1:0. Po osmnácti vteřinách se ukazatel na kostce musel opět měnit. Strapáč vyslal do jízdy bývalého hráče Komety Radima Hrušku a ten se svou šancí naložil perfektně - 2:0.

Opařená Kometa mohla inkasovat v rychlém sledu a v podstatě v jedné minutě i potřetí. Szturc upaloval sám na Trvaje, ten s vypětím všech sil odolal velké vítkovické tutovce. Domácí hráli s chutí a po velkém náporu přišla i třetí branka. Minutu před polovinou duelu protlačil puk za brněnského strážce Michal Barinka a zároveň vyhnal Trvaje poprvé v sezóně z brány - 3:0.

 

Kometa se stále nemohla dostat do nějaké kloudné šance, pomohla až přesilovka, když na trestné seděl Burger. Nejprve pálil nepřesně Holec, nicméně střela Radima Bičánka už prosvištěla do brány - 3:1. Brněnský kapitán se radoval již ze sedmého vstřeleného gólu v této sezóně. Ve třetí třetině tak bylo stále oč hrát.

 

Poslední perioda nezačala z brněnského pohledu vůbec špatně. Kometa se snažila dostat rychle do hry, málem ji k tomu pomohl brankář Šindelář, jemuž propadla rána Jana Hrušky mezi betony. Kotouč se šoural do klece, ale vítkovický gólman se stihl včas zorientovat. Několik dalších pokusů už domácí jednička dokázala zlikvidovat.

 

A tak se na řadu opět dostaly Vítkovice, první varování na Faltera vyslal Bartánus, ale neuspěl. Jenže další akce byla již gólová. Radim Hruška uvolnil Petra Strapáče, ten si počkal a zkušeně zavěsil pod vyrážečku Faltera - 4:1. Snížení mohlo přijít v přesilovce, ale domácí se ubránili. Neujala se ani bomba Jana Hrušky, jenž orazítkoval tyč Šindelářovy svatyně.

 

Jihomoravané další branku nepřidali, stejně tak Vítkovice. Krom prohry musí Kometu mrzet neustálé problémy s marodkou, to už je takřka polní lazaret. Dnes chyběli útočníci Radek Dlouhý, Tomáš s Jakubem Svobodou a obránce Milan Hruška. Úterní utkání ve Vítkovicích nedohrál Jakub Koreis, který ve třetí části odkulhal do kabin. Musíme jen doufat, aby byl v pořádku a mohl nastoupil do dalšího zápasu.

 

Vítkovice: Šindelář - R. Polák, Barinka, Sloboda, Rehák, Malík, Kuba, L. Kovář, Voráček - Ujčík, Burger, Klimek - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška ★, Strapáč - Šedivý, Húževka, Szturc.

Kometa: Trvaj (od 29. Falter) - Švrček, Bičánek ★, Kováčik, Žižka, Valach, Malec, Valábik - H. Zohorna, Divíšek, J. Hruška - Dočekal, Čermák, Vondráček - Erat, Petrovický, Holec - V. Němec, Koreis, Wasserbauer, Jenyš.

Branky a nahrávky: 22. Huna (Svačina, Roman), 22. Hruška (Strapáč, Ujčík), 29. Barinka (Ujčík, Rehák), 46. Strapáč (Hruška, Malík) - 37. Bičánek (J. Hruška, Divíšek).Rozhodčí: Minář, Blecha - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 3:5, navíc Valábik 10 OT.Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4434. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře