Reklama
reklama

S uzdraveným Tomášem Divíškem vyzrála Kometa na Piráty i podruhé v sezóně

Druhá čtvrtina extraligy začala nedělním zápasem Komety s Chomutovem a poprvé v sezóně se mohl představit brněnskému publiku uzdravený Tomáš Divíšek. Rivalové z dob první ligy se potkali podruhé v sezóně a opět z tohoto mače vzlešla vítězně Kometa.

V první třetině překonali Řehoře útočníci Dlouhý s Holcem, sice dokázal snížit Pulpán, ale ve druhé třetině pak přidal definitivní pojistu Zohorna. Třetí část hry byla z brněnského pohledu zvládnuta naprosto perfektně takticky a žádná změna ve skóre se již nekonala. Brno tak vyhrálo 3:1.

 

Hned od začátku sledovala vyprodaná KAJOT ARENA pohledný hokej, kterému nechybělo velké nasazení a tempo. Piráti možná trošku přepálili svou namotivovanost a hned ve druhé minutě duelu šel za katr Zálešák. Brňanům se přesilovka ze začátku příliš nevedla, ale na samotném konci přesto překonala Milana Řehoře. Zohorna potáhl kotouč, projel se za chomutovskou bránou a přihrál mezi kruhy na Radka Dlouhého. Ten nejprve trefil vyjetého Řehoře, ale v následném reparátu už dokázal zamířit do černého – 1:0.

 

Uběhly čtyři minuty a skóre se muselo znovu měnit. Hosté chybovali v rozehrávce a Brňané dokázali nekompromisně trestat. Erat našel skvělou přihrávkou Miroslava Holce a ten si už věděl rady. Střelou po ledě a mezi betony propálil Milana Řehoře – 2:0.

 

Chomutov se dostával do tempa hodně pozvolna, přesto dokázal snížit. Pomohlo mu k tomu časté brněnské oslabení. Frolík nejprve z prostoru před bránou nepropálil Trvaje, ale od betonů brněnského brankáře se kotouč dostal k Lukáši Pulpánovi jenž zametl touš do prázdné brány – 2:1. Piráti mohli i vyrovnat. David Hruška udělal vítr před Trvajem a ten měl hodně co dělat, aby neinkasoval podruhé. Nenudil se ani Řehoř, po střele Čermáka se musel hodně natahovat, aby kotouč nezapadl do jeho sítě. V závěru třetiny ještě ohrozil Řehoře domácí Holec, ale bekhendem nedokázal zvednou kotouč pod padajícím chomutovským strážcem brány.

 

Pokud měla první třetina velice slušné tempo, ta druhá se hodně kouskovala a logicky uklidnila. Už nebylo k vidění tolik šancí a důvod byl jasný. Rychlý brněnský gól, o který se postaral Hynek Zohorna. Pochvalu zaslouží slovenský obránce Kováčik, který se natlačil před bránu a sám chtěl zakončit.

 

Odražený puk pak dopravil do chomutovské klece zmíněný střelec Brňanů. Od té doby se Kometa soustředila na bránění a nikam se zbytečně netlačila.

Byla však stále lepším týmem, obránce Milan Hruška mohl přidat čtvrtou branku, ale střelou od modré orazítkoval břevno Řehořovy brány. Chomutov se dostával do nějakých příležitostí jen občas, za zaznamenání stojí šance Sikory, ale brněnský gólman Trvaj po zbytek zápasu zatáhl ve svém prostoru rolety. Druhá třetina tak skončila výsledkem 3:1.

 

Taktická bitva pokračovala i ve třetí třetině. Mohlo se zdát, že se Brňané šetří na úterní zápas s Kladnem, ale skutečně perfektně bránili, zavřeli svou modrou a Chomutov do výrazných šancí nepouštěli. Aktivitou sice hýřil Michael Frolík, jenž byl zvolen i hvězdou zápasu, ale Trvaj ho pokaždé dokázal vychytat. V poslední periodě chytal zcela jistě i Řehoř, jenž zlikvidoval například dobrý pokus Jakuba Svobody.

 

Utkání se před vyprodanou halou dohrávalo v naprostém klidu a pohodě, Chomutov se nemohl dostat do závěrečného náporu. A aby s výsledkem mohl ještě něco udělat, k tomu by potřeboval lepší pohyb, což na tiskovce přiznal i hostující kouč. Brňané tak dokráčeli ke třem bodům.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře