Reklama
reklama

S uzdraveným Tomášem Divíškem vyzrála Kometa na Piráty i podruhé v sezóně

Druhá čtvrtina extraligy začala nedělním zápasem Komety s Chomutovem a poprvé v sezóně se mohl představit brněnskému publiku uzdravený Tomáš Divíšek. Rivalové z dob první ligy se potkali podruhé v sezóně a opět z tohoto mače vzlešla vítězně Kometa.

V první třetině překonali Řehoře útočníci Dlouhý s Holcem, sice dokázal snížit Pulpán, ale ve druhé třetině pak přidal definitivní pojistu Zohorna. Třetí část hry byla z brněnského pohledu zvládnuta naprosto perfektně takticky a žádná změna ve skóre se již nekonala. Brno tak vyhrálo 3:1.

 

Hned od začátku sledovala vyprodaná KAJOT ARENA pohledný hokej, kterému nechybělo velké nasazení a tempo. Piráti možná trošku přepálili svou namotivovanost a hned ve druhé minutě duelu šel za katr Zálešák. Brňanům se přesilovka ze začátku příliš nevedla, ale na samotném konci přesto překonala Milana Řehoře. Zohorna potáhl kotouč, projel se za chomutovskou bránou a přihrál mezi kruhy na Radka Dlouhého. Ten nejprve trefil vyjetého Řehoře, ale v následném reparátu už dokázal zamířit do černého – 1:0.

 

Uběhly čtyři minuty a skóre se muselo znovu měnit. Hosté chybovali v rozehrávce a Brňané dokázali nekompromisně trestat. Erat našel skvělou přihrávkou Miroslava Holce a ten si už věděl rady. Střelou po ledě a mezi betony propálil Milana Řehoře – 2:0.

 

Chomutov se dostával do tempa hodně pozvolna, přesto dokázal snížit. Pomohlo mu k tomu časté brněnské oslabení. Frolík nejprve z prostoru před bránou nepropálil Trvaje, ale od betonů brněnského brankáře se kotouč dostal k Lukáši Pulpánovi jenž zametl touš do prázdné brány – 2:1. Piráti mohli i vyrovnat. David Hruška udělal vítr před Trvajem a ten měl hodně co dělat, aby neinkasoval podruhé. Nenudil se ani Řehoř, po střele Čermáka se musel hodně natahovat, aby kotouč nezapadl do jeho sítě. V závěru třetiny ještě ohrozil Řehoře domácí Holec, ale bekhendem nedokázal zvednou kotouč pod padajícím chomutovským strážcem brány.

 

Pokud měla první třetina velice slušné tempo, ta druhá se hodně kouskovala a logicky uklidnila. Už nebylo k vidění tolik šancí a důvod byl jasný. Rychlý brněnský gól, o který se postaral Hynek Zohorna. Pochvalu zaslouží slovenský obránce Kováčik, který se natlačil před bránu a sám chtěl zakončit.

 

Odražený puk pak dopravil do chomutovské klece zmíněný střelec Brňanů. Od té doby se Kometa soustředila na bránění a nikam se zbytečně netlačila.

Byla však stále lepším týmem, obránce Milan Hruška mohl přidat čtvrtou branku, ale střelou od modré orazítkoval břevno Řehořovy brány. Chomutov se dostával do nějakých příležitostí jen občas, za zaznamenání stojí šance Sikory, ale brněnský gólman Trvaj po zbytek zápasu zatáhl ve svém prostoru rolety. Druhá třetina tak skončila výsledkem 3:1.

 

Taktická bitva pokračovala i ve třetí třetině. Mohlo se zdát, že se Brňané šetří na úterní zápas s Kladnem, ale skutečně perfektně bránili, zavřeli svou modrou a Chomutov do výrazných šancí nepouštěli. Aktivitou sice hýřil Michael Frolík, jenž byl zvolen i hvězdou zápasu, ale Trvaj ho pokaždé dokázal vychytat. V poslední periodě chytal zcela jistě i Řehoř, jenž zlikvidoval například dobrý pokus Jakuba Svobody.

 

Utkání se před vyprodanou halou dohrávalo v naprostém klidu a pohodě, Chomutov se nemohl dostat do závěrečného náporu. A aby s výsledkem mohl ještě něco udělat, k tomu by potřeboval lepší pohyb, což na tiskovce přiznal i hostující kouč. Brňané tak dokráčeli ke třem bodům.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře