Reklama
reklama

S ukradeným jízdním kolem na rameni se snažil vyběhnout schody ke hrázi

Cyklistická sezóna je v plném proudu a v Brně se začínají množit i krádeže jízdních kol. Jen za první čtyři měsíce letošního roku evidují policisté v kraji 166 případů krádeží kol. Nicméně policistům se při objasňování cyklokrádeží daří. Minulý týden dopadli zloděje, který v Brně ukradl nejméně deset bicyklů a nyní zadrželi dalšího zloděje u přehrady.

Hlídka, která v noci projížděla okolo přehrady, uviděla muže na kole a rozhodla se ho zkontrolovat. Na signál k zastavení, cyklista zrychlil a snažil se policistům ujet. Asi po sto metrech dojel k hrázi, kde sesedl z kola, hodil si ho na rameno a vydal se do schodů. "Policisté přesto muže dostihli a vyzvali, aby je následoval zpět ke služebnímu vozidlu. Cyklista si patrně uvědomil, že další pokus o útěk by byl marný, a tak nenamítal a hlídku poslechl," popsala mluvčí policie Andrea Straková.

 

Čtyřiatřicetiletý muž lehce posilněn alkoholem tvrdil, že kolo má půjčené od kamaráda. Z jakého důvodu nosí v batohu štípací kleště, už vysvětlit nedokázal. Z dalšího šetření vyplynulo, že muž jízdní kolo odcizil před několika minutami u nedaleké restaurace. Za majetkovou trestnou činnost byl podezřelý odsouzen i v loňském roce. Tentokrát mu ale za krádež může hrozit až dvouleté vězení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
Komentáře