Reklama
reklama

S oslovením „Drahá dcero, drahý synu“ nabízí univerzita výhody pro absolventy

Přístup do knihoven, slevy u jazykových kurzů nebo levnější vstupné do Moravské galerie. Masarykova univerzita zavádí nové možnosti pro své absolventy a nabízí jim několik studentských výhod prostřednictvím karty. Jenom pro to zvolila poněkud nešikovné sdělení.

„Drahá dcero, drahý synu, píše Ti Tvá Alma Máma. Vím, že už jsi dospělá/ý a víš toho víc, než Tě můžu naučit. A nepotřebuješ, aby Ti někdo mluvil do života. Píši Ti, protože mám o Tebe starost a záleží mi na Tobě,“ těmito slovy začíná dopis, který Masarykova univerzita rozeslala všem svým bývalým studentům do e-mailových schránek. Tento způsob oslovení a celého sdělení chystaných novinek může pobavit čerstvé absolventy, ale ty starší spíše vyděsí.

 

Tak jako padesátiletou absolventku Romanu z Brněnska. „Ve tři čtvrtě na deset večer mi došel e-mail s předmětem Dopis od mámy začínající slovy „Drahá dcero Romano“, nejprve jsem se lekla, protože moji rodiče nežijí už dvacet čtyři let,“ říká překvapená absolventka a pedagožka. Navíc dodává, že právě oslavila své narozeniny, a proto ji věta o tom, že už je dospělá, ve zděšení ještě utvrdila. „Potom jsem se ale podívala na odesílatele a byla jsem potěšena. „Drahá dcero Romano“ mi totiž už dlouho nikdo neřekl,“ usmívá se bývalá studentka Masarykovy univerzity.

 

V dopise se také zmiňuje Masaryk jako Tatíček a autorem je Alma Máma, Tatíčkova univerzita. Ta mimo jiné dotyčné nabádá, aby neusnuli na vavřínech, něco pro sebe udělali a zkusili se, pomocí nabízených služeb, vzdělávat celoživotně. Také dodává, že karta sice není zadarmo, ale co je dvě stě padesát korun pro úspěšnou ženu/ úspěšného muže. "Musím říct, že i já bych měla univerzitu ráda i bez karty," dodává absolventka Romana.

 

Na sociálních sítích reagují někteří bývalí studenti na kartu, její nabídku a slevy negativně. Familiérní oslovení se jim nelíbí a ve slevách by více uvítali například neomezený vstup do celouniverzitní počítačové studovny nebo slevy na obědy v menzách. 

Barbora Sittová

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře