Reklama
reklama

S oslovením „Drahá dcero, drahý synu“ nabízí univerzita výhody pro absolventy

Přístup do knihoven, slevy u jazykových kurzů nebo levnější vstupné do Moravské galerie. Masarykova univerzita zavádí nové možnosti pro své absolventy a nabízí jim několik studentských výhod prostřednictvím karty. Jenom pro to zvolila poněkud nešikovné sdělení.

„Drahá dcero, drahý synu, píše Ti Tvá Alma Máma. Vím, že už jsi dospělá/ý a víš toho víc, než Tě můžu naučit. A nepotřebuješ, aby Ti někdo mluvil do života. Píši Ti, protože mám o Tebe starost a záleží mi na Tobě,“ těmito slovy začíná dopis, který Masarykova univerzita rozeslala všem svým bývalým studentům do e-mailových schránek. Tento způsob oslovení a celého sdělení chystaných novinek může pobavit čerstvé absolventy, ale ty starší spíše vyděsí.

 

Tak jako padesátiletou absolventku Romanu z Brněnska. „Ve tři čtvrtě na deset večer mi došel e-mail s předmětem Dopis od mámy začínající slovy „Drahá dcero Romano“, nejprve jsem se lekla, protože moji rodiče nežijí už dvacet čtyři let,“ říká překvapená absolventka a pedagožka. Navíc dodává, že právě oslavila své narozeniny, a proto ji věta o tom, že už je dospělá, ve zděšení ještě utvrdila. „Potom jsem se ale podívala na odesílatele a byla jsem potěšena. „Drahá dcero Romano“ mi totiž už dlouho nikdo neřekl,“ usmívá se bývalá studentka Masarykovy univerzity.

 

V dopise se také zmiňuje Masaryk jako Tatíček a autorem je Alma Máma, Tatíčkova univerzita. Ta mimo jiné dotyčné nabádá, aby neusnuli na vavřínech, něco pro sebe udělali a zkusili se, pomocí nabízených služeb, vzdělávat celoživotně. Také dodává, že karta sice není zadarmo, ale co je dvě stě padesát korun pro úspěšnou ženu/ úspěšného muže. "Musím říct, že i já bych měla univerzitu ráda i bez karty," dodává absolventka Romana.

 

Na sociálních sítích reagují někteří bývalí studenti na kartu, její nabídku a slevy negativně. Familiérní oslovení se jim nelíbí a ve slevách by více uvítali například neomezený vstup do celouniverzitní počítačové studovny nebo slevy na obědy v menzách. 

Barbora Sittová

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře