Reklama
reklama

S Kometou chci získat medaili

Je hvězdou druhého útoku HC Kometa Brno. Do týmu přišel čtyřiadvacetiletý útočník Miroslav Holec na začátku sezóny 2011/2012. Jeho snem je obléknout reprezentační dres a hrát pravidelně extraligu. To druhé mu bohužel nevyšlo. Led a tým opustil při druhém utkání play-off se Spartou Praha. Náraz na mantinel za bránou nevydrželo jeho rameno. Vykloubení a pohmožděné kloubní pouzdro ho z tréninků a zápasů vyřadilo na šest týdnů. Den po operaci, na kterou jel do olomoucké nemocnice, poskytl hokejový útočník Metropolu rozhovor. „Dnes se už cítím dobře. A týmu budu fandit z tribuny,“ sliboval hokejista. 

Jsou taková vážná zranění v hokeji běžná?

 

K hokeji to patří. Měl jsem už i zlomená žebra. Nejvíc nešťastná je z mých zranění manželka. Tu pak trápím, protože jsem doma nepříjemný. Čeká ji to bohužel příštích šest týdnů. Musím mít ruku úplně v klidu, abych si nepotrhal stehy v rameni.

 

Jste nováček v týmu. Jak prožíváte úspěch Komety?

 

Užíval jsem si to a těšil se, že konečně začne pořádná zábava na ledě. Teď mi nezbývá nic jiného, než držet klukům palce.

 

Jaká je atmosféra v Kometě v porovnání se Slávií a Havlíčkovým Brodem, kde jste hrál?

 

Rozdílná. Je to extraliga. Rozdíly jsou v zázemí, zájmu vedení klubu a hlavně ve fanoušcích. Kometa má opravdu nejlepší fanoušky v republice.

 

Jak na ledě funguje a myslí hokejista?

 

Automaticky. Hraje to, co má natrénováno, a tak, jak mu velí instinkty. Ty si v sobě odmalička pěstuje. S pohybovým nadáním a talentem se ale každý hokejista musí narodit. Já jsem třeba technický typ. Nejdu moc do osobních soubojů, spíš se snažím soupeři ujet.

 

Máte zajímavý rituál. Vždy po vstřeleném gólu políbíte prstýnek. Co to znamená?

 

Není to rituál. Každý gól patří manželce. Proto líbám prstýnek.

 

Kolik za sezónu zlomíte hokejek?

 

Hole jsou drahá věc. Jedna stojí okolo pěti tisíc korun. Na sezónu jich mám asi patnáct. Nejsem lamač holí, i když mi už párkrát vedoucí týmu vytkl, že mám velkou spotřebu. Nejvíc jich asi zlomí Tomáš Divíšek, který hraje s dřevěnými holemi.

 

Co v tréninku nemáte rád?

 

Fyzickou přípravu na ledě. Bruslení bazénů. Od mantinelu k mantinelu.

 

Liší se brusle pro vrcholové hokejisty a obyčejné bruslaře?

 

Nové brusle nám pomocí horkého vzduchu tvarují přímo na nohy. Je v nich pak jako v obyčejných botách.

 

Máte čas na něco jiného než hokej?

 

Mnoho času nemám, ale na jaře se chci začít věnovat rybaření. Mám už dokonce vyřízený rybářský lístek. Když se sejdeme s manželkou, která bydlí a pracuje v Liberci, tak vyrážíme do přírody nebo na dovolenou k moři.

 

Jak dlouho chcete zůstat v Brně?

 

Smlouvu mám ještě na dva roky. Chtěl bych s Kometou získat medaili.

 

Máte i vyšší cíle než reprezentaci? Třeba NHL?

 

NHL asi ne, na tu jsem už moc starý. Ale třeba Rusko nebo Finsko mě láká.

 

Jste ženatý. Plánujete rodinu?

 

No samozřejmě. Kluky. Hned od narození dostanou do postýlky brusle.

 

Manželka žije v Liberci, vy jste v Brně. Budou to Komeťáci nebo Tygři?

 

Komeťáci. Brno je totiž ve sportu jedinečné. Táhne za jeden provaz ve všech sportech, což v jiných městech není.

 

Poznávají vás lidé, když vyjdete do města?

 

Lidé mě moc nepoznávají. Akorát dělníci, kteří nám před domem kopou cestu, mají neustále nějaké otázky a přání.

 

Máte v Brně nějaké oblíbené místo?

 

Postel.

 

Co byste dělal, kdybyste nehrál hokej?

 

Hrál bych fotbal. Začínal jsem v Písku v šesti letech s fotbalem i hokejem, ale ten mě nakonec chytil víc. Na zimáku jsem býval skoro celý den a mým největším vzorem byl Pavel Bure. 

Autor: 
admin
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře