Reklama
reklama

Rusalka se nehrála. Anonym nahlásil v divadle bombu!

Sedm stovek diváků, personál i účinkující v kostýmech museli v sobotu před pátou hodinou odpoledne rychle opustit brněnské Janáčkovo divadlo. Těsně před začátkem představení Dvořákovy Rusalky totiž anonym na linku 158 oznámil, že je v divadle bomba. Policie divadlo evakuovala.

Diváci už byli usazeni v sedadlech hlediště, do kterého se vejde až tisíc návštěvníků, herci byli za oponou připraveni v kostýmech, když policie bez vysvětlení všechny vyzvala, aby opustili divadlo. Anonym nahlásil, že je v divadle bomba a do prohledávání budovy se zapojilo přibližně dvacet policistů a také psovod se speciálně vycvičeným psem. V sychraném podzimním večeru tak více než sedm stovek lidí skončilo před divadlem. Představení bylo zrušeno.

 

Policejní akce a prohledávání divadla skončily pár minut před sedmou hodinou večer. „Žádný podezřelý předmět v divadle nebyl nalezen,“ informovala mluvčí policie Andrea Straková.

 

Pachateli za trestný čin šíření poplašné zprávy hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Už to bude téměř měsíc, kdy se silnice v brněnském středu zahalily do modré barvy. Jak se vede modrým zónám a jak funguje rezidentní parkování v reálu?
23.09.2018 - 18:18
K neobvyklému obyvateli řeky Svitavy vyrazili v pátek dopoledne strážníci do Tkalcovské ulice.
23.09.2018 - 08:54
Komentáře