Reklama
reklama

Rusalka se nehrála. Anonym nahlásil v divadle bombu!

Sedm stovek diváků, personál i účinkující v kostýmech museli v sobotu před pátou hodinou odpoledne rychle opustit brněnské Janáčkovo divadlo. Těsně před začátkem představení Dvořákovy Rusalky totiž anonym na linku 158 oznámil, že je v divadle bomba. Policie divadlo evakuovala.

Diváci už byli usazeni v sedadlech hlediště, do kterého se vejde až tisíc návštěvníků, herci byli za oponou připraveni v kostýmech, když policie bez vysvětlení všechny vyzvala, aby opustili divadlo. Anonym nahlásil, že je v divadle bomba a do prohledávání budovy se zapojilo přibližně dvacet policistů a také psovod se speciálně vycvičeným psem. V sychraném podzimním večeru tak více než sedm stovek lidí skončilo před divadlem. Představení bylo zrušeno.

 

Policejní akce a prohledávání divadla skončily pár minut před sedmou hodinou večer. „Žádný podezřelý předmět v divadle nebyl nalezen,“ informovala mluvčí policie Andrea Straková.

 

Pachateli za trestný čin šíření poplašné zprávy hrozí až tříletý trest odnětí svobody.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře