Reklama
reklama

Rudoarmějec se na Moravské náměstí vrátí o dva měsíce později

Kvůli nepříznivému počasí přerušili dělníci práce na opravě parku Koliště kolem Janáčkova divadla. Se stavbou budou pokračovat zřejmě až na konci února. Celá rekonstrukce měla být hotová v květnu, kvůli počasí se ale prodlouží o dva měsíce.

Z Moravského náměstí zatím zmizela socha rudoarmějce, dělníci rozebrali část zídek a chodníků. Park je nyní obehnaný plotem, nedá se jím projít.

 

 

Opravy budou pokračovat terénními úpravami.  Za 53 milionů korun přibydou Na Kolišti nové lavičky, osvětlení a informační panely, úpravy čekají keře a stromy. Staré dřeviny už dělníci vykáceli a před zimou stihli udělat i podklady pro nové chodníky. Pak udělají terénní úpravy, položí nové chodníky, vybudují kašny a vysadí nové stromy a keře.

 

V plném proudu jsou naopak práce na podzemním parkovišti, které se buduje před Janáčkovým divadlem. Prostor je oplocený, na staveništi se bagruje. Parkoviště pro více než 300 aut by mělo být hotové asi za rok.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře