Reklama
reklama

Rudoarmějec se na Moravské náměstí vrátí o dva měsíce později

Kvůli nepříznivému počasí přerušili dělníci práce na opravě parku Koliště kolem Janáčkova divadla. Se stavbou budou pokračovat zřejmě až na konci února. Celá rekonstrukce měla být hotová v květnu, kvůli počasí se ale prodlouží o dva měsíce.

Z Moravského náměstí zatím zmizela socha rudoarmějce, dělníci rozebrali část zídek a chodníků. Park je nyní obehnaný plotem, nedá se jím projít.

 

 

Opravy budou pokračovat terénními úpravami.  Za 53 milionů korun přibydou Na Kolišti nové lavičky, osvětlení a informační panely, úpravy čekají keře a stromy. Staré dřeviny už dělníci vykáceli a před zimou stihli udělat i podklady pro nové chodníky. Pak udělají terénní úpravy, položí nové chodníky, vybudují kašny a vysadí nové stromy a keře.

 

V plném proudu jsou naopak práce na podzemním parkovišti, které se buduje před Janáčkovým divadlem. Prostor je oplocený, na staveništi se bagruje. Parkoviště pro více než 300 aut by mělo být hotové asi za rok.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře