Reklama
reklama

Rozhlasové čtení krasobruslaře Michala Březiny nadchlo jeho japonské fanoušky

Fanoušci až z Japonska nečekaně zahltili svými příspěvky e-mail i facebookovou diskusi když v rozhlasové soutěži Řekni mi co čteš – Poznáte, co čtou předčítal svoji oblíbenou knihu krasobruslař Michal Březina.

„Japonští fanoušci objevili účast brněnského bruslaře Michala Březiny ve vydané tiskové zprávě a těšili se na to, že prostřednictvím rozhlasové četby uslyší hlas svého oblíbence.  Někteří se dokonce pokoušeli i hádat předčítanou knihu pomocí internetového překladače. A opravdu se jim to podařilo. I podle nápovědy správně odhalili, že jde o knihu Pes baskervillský od Arthura Conana Doyla,“ uvedla mluvčí Českého rozhlasu Alena Podlucká.

 

„Škoda, že nemohu poslat soutěžní zprávu z Japonska, ráda bych se zúčastnila,“ napsala e-mail Akiko Hasegawa, která tvrdila, že rozpoznává v češtině oblíbeného krasobruslaře i moravský akcent.
        

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře