Reklama
reklama

Rozhlasové čtení krasobruslaře Michala Březiny nadchlo jeho japonské fanoušky

Fanoušci až z Japonska nečekaně zahltili svými příspěvky e-mail i facebookovou diskusi když v rozhlasové soutěži Řekni mi co čteš – Poznáte, co čtou předčítal svoji oblíbenou knihu krasobruslař Michal Březina.

„Japonští fanoušci objevili účast brněnského bruslaře Michala Březiny ve vydané tiskové zprávě a těšili se na to, že prostřednictvím rozhlasové četby uslyší hlas svého oblíbence.  Někteří se dokonce pokoušeli i hádat předčítanou knihu pomocí internetového překladače. A opravdu se jim to podařilo. I podle nápovědy správně odhalili, že jde o knihu Pes baskervillský od Arthura Conana Doyla,“ uvedla mluvčí Českého rozhlasu Alena Podlucká.

 

„Škoda, že nemohu poslat soutěžní zprávu z Japonska, ráda bych se zúčastnila,“ napsala e-mail Akiko Hasegawa, která tvrdila, že rozpoznává v češtině oblíbeného krasobruslaře i moravský akcent.
        

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře