Reklama
reklama

Řidiče autobusu, který včera havaroval ve Slatině, podezírá policie z trestného činu

Osmapadesátiletý řidič autobusu společnosti BusLine, který v úterý krátce po jedné hodině odpoledne, narazil v brněnské Slatině do stojícího autobusu městské hromadné dopravy je podezřelý ze spáchání trestného činu obecné ohrožení. Potvrdili to policisté.

„Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení. Příčiny nehody jsou stále v šetření, vyloučili jsme možnost technické závady,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

 

Při nehodě autobusů linek 701 a 75 se zranilo devatenáct lidí. Nejvážnější zranění měl právě řidič meziměstského autobusu, kterého ošetřili lékaři brněnského traumacentra v Bohunicích.

 

Jeho zaměstnavatel - společnost BusLine - s odkazem na rodinu uvedla, že muž dostal za volantem mrtvici. „To, jestli se na nehodě podílela zdravotní indispozice řidiče, nemůžeme v tuto chvíli potvrdit ani vyvrátit,“ dodal mluvčí policie Šváb.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře