Reklama
reklama

Řidič na dálnici ucítil kouř a auto vzplálo

Řidič Volkswagenu Sharan za jízdy na 214. kilometru dálnice D1 u Rousínova ve směru z Brna do Vyškova ucítil v kabině kouř z motorového prostoru. I když okamžitě zastavil v odstavném pruhu a odpojil pojistkovou skříňku a baterii, auto vzápětí zachvátily plameny a motorista stačil vystoupit jen s doklady.  

„Hasiči přijali hlášení o požáru v 11.20 hodin v pondělí 23.7., na místo vyrazily jednotky ze stanic v Pozořicích, Vyškově a v Zaoralově ulici v Brně. Za hořícím autem se vytvořila dlouhá kolona vozidel a příjezd požárních jednotek ve směru od Brna komplikovala nekázeň řidičů, kteří nenechali mezi jízdními pruhy dostatečný prostor. Průjezd hasičům museli zajistit policisté“ uvedl Jaroslav Haid, mluvčí Jihomoravských hasičů.

 

Proti plamenům hasiči namířili dva vodní proudy s pěnidlem. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu v 11.40 hodin a po ochlazení vozidla zlikvidovat v 11.48 hodin. Protože z auta vytékaly provozní kapaliny, hasiči ropné látky na vozovce zlikvidovali sorbentem. Povrch dálnice pak hasiči spolu se silničáři uklidili a vrak auta pomohli naložit k odtahu. Ještě během hašení se policistům v 11.37 hodin podařilo zprovoznit levý jízdní pruh.

 

Při požáru nebyl nikdo zraněn, vozidlo vyrobené v roce 1997 ale oheň zcela zničil. Příčinou vzniku požáru byla technická závada. Škodu vyšetřovatel HZS JmK podle předběžného odhadu vyčíslil na 70 tisíc korun.   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře