Reklama
reklama

Řidič na dálnici ucítil kouř a auto vzplálo

Řidič Volkswagenu Sharan za jízdy na 214. kilometru dálnice D1 u Rousínova ve směru z Brna do Vyškova ucítil v kabině kouř z motorového prostoru. I když okamžitě zastavil v odstavném pruhu a odpojil pojistkovou skříňku a baterii, auto vzápětí zachvátily plameny a motorista stačil vystoupit jen s doklady.  

„Hasiči přijali hlášení o požáru v 11.20 hodin v pondělí 23.7., na místo vyrazily jednotky ze stanic v Pozořicích, Vyškově a v Zaoralově ulici v Brně. Za hořícím autem se vytvořila dlouhá kolona vozidel a příjezd požárních jednotek ve směru od Brna komplikovala nekázeň řidičů, kteří nenechali mezi jízdními pruhy dostatečný prostor. Průjezd hasičům museli zajistit policisté“ uvedl Jaroslav Haid, mluvčí Jihomoravských hasičů.

 

Proti plamenům hasiči namířili dva vodní proudy s pěnidlem. Oheň se podařilo dostat pod kontrolu v 11.40 hodin a po ochlazení vozidla zlikvidovat v 11.48 hodin. Protože z auta vytékaly provozní kapaliny, hasiči ropné látky na vozovce zlikvidovali sorbentem. Povrch dálnice pak hasiči spolu se silničáři uklidili a vrak auta pomohli naložit k odtahu. Ještě během hašení se policistům v 11.37 hodin podařilo zprovoznit levý jízdní pruh.

 

Při požáru nebyl nikdo zraněn, vozidlo vyrobené v roce 1997 ale oheň zcela zničil. Příčinou vzniku požáru byla technická závada. Škodu vyšetřovatel HZS JmK podle předběžného odhadu vyčíslil na 70 tisíc korun.   

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře