Reklama
reklama

Revize cestujících v nočních hodinách byla úspěšná, amnestii využila polovina černých pasažérů

Při mimořádné noční kontrolní akci v noci ze 3. na 4. října 2012 byla cestujícím, kteří se neprokázali platným jízdním dokladem, poprvé v historii DPMB nabídnuta amnestie. Cílem tohoto netradičního opatření bylo podpořit prodej předplatních jízdenek.

Kromě středeční noci kontrolovali v rozjezdech revizoři DPMB za spolupráce Městské policie Brno a Policie ČR i ve čtvrtek a v pátek. Amnestie se ovšem vztahovala pouze na jízdu v noci ze 3. na 4. října. Celkem bylo zkontrolováno celkem 9 vozů a 980 cestujících, z toho 9,4 procenta bylo bez platné jízdenky.

 

Podmínkou amnestie bylo si do pátého pracovního dne zakoupit čtvrtletní nebo roční předplatní jízdenku pro tarifní zóny 100 a 101 a vše předložit na doplatkové pokladně DPMB. Amnestie platila pouze pro případy zjištěné od 22 hodin 3.října do 6 hodin druhého dne. Výsledek amnestie mile překvapil i samotné pracovníky DPMB, tuto nabídku totiž využilo více než 50 % cestujících bez jízdenky.

 

Výsledky podmíněné amnestie

Celkem bylo zjištěno 92 cestujících bez platného jízdního dokladu, z nichž 7 se ihned vzdalo amnestie a zaplatilo pokutu hotově. Čtyři cestující dodatečně předložili zapomenutou předplatní jízdenku a 43 využilo amnestie a zakoupilo si čtvrtletní předplatní jízdenku. 38 lidí amnestie nevyužilo.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře