Reklama
reklama

Rekonstrukce Mendlova náměstí skončí dříve. Už 23. Srpna!

Významná, ale také časově náročná rekonstrukce kolejí na Mendlově náměstí skončí o osm dní dříve, než bylo plánováno. Důležitý dopravní uzel se pro tramvajovou dopravu uzavřel 2. července a znovu se měl otevřít až v pátek 31. srpna.

„Díky dobře naplánovaným stavebním pracím a výborné komunikaci s dodavatelem, tedy Dopravními stavbami Brno, se nám podařilo termín ukončení výluky posunout na 23. srpna,“ potvrdil generální ředitel DPMB, a. s., Miloš Havránek.

 

Zkrácení termínu uzavírky strategického dopravního uzlu zjednoduší mimo jiné dopravu návštěvníků Automotodromu Brno na největší motoristickou akci roku. „Mendlovo náměstí je výchozí zastávkou pro autobusy, které budou přepravovat návštěvníky Grand Prix silničních motocyklů od pátku 24. do neděle 26. srpna. Proto je předčasné ukončení výluky výhodné i z tohoto pohledu,“ vysvětlil vedoucí dopravního odboru DPMB, a. s., Jan Seitl.

 

 

Ačkoli dopravní výluka bude ukončena dříve a cestující projedou Mendlovým náměstím tak, jak byli zvyklí, stavební práce budou pokračovat ještě ve smyčce. „Tyto práce již nebudou mít na cestující žádný vliv,“ doplnil Seitl.

 

Změny v jízdním řádu kvůli rekonstrukci kolejového trojúhelníku se dotkly tramvajových linek 1, 2, 3, 5, 6 a 11, linka číslo 7 je přes prázdniny mimo provoz. Tramvaje však mohly přijet co nejblíže k Mendlovu náměstí, a tak nebylo třeba zavádět náhradní autobusovou dopravu, linku 1 směrem do Bystrce nahradila linka x1. Autobusů ani trolejbusů se výluka netýkala.

 

V plánovaném termínu budou ukončeny další dvě prázdninové výluky, a to na ulici Dornych a Pálavském náměstí v sídlišti Vinohrady. Zde začnou vozidla MHD opět jezdit od soboty 1. září.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře