Reklama
reklama

Rekonstrukce Mendlova náměstí skončí dříve. Už 23. Srpna!

Významná, ale také časově náročná rekonstrukce kolejí na Mendlově náměstí skončí o osm dní dříve, než bylo plánováno. Důležitý dopravní uzel se pro tramvajovou dopravu uzavřel 2. července a znovu se měl otevřít až v pátek 31. srpna.

„Díky dobře naplánovaným stavebním pracím a výborné komunikaci s dodavatelem, tedy Dopravními stavbami Brno, se nám podařilo termín ukončení výluky posunout na 23. srpna,“ potvrdil generální ředitel DPMB, a. s., Miloš Havránek.

 

Zkrácení termínu uzavírky strategického dopravního uzlu zjednoduší mimo jiné dopravu návštěvníků Automotodromu Brno na největší motoristickou akci roku. „Mendlovo náměstí je výchozí zastávkou pro autobusy, které budou přepravovat návštěvníky Grand Prix silničních motocyklů od pátku 24. do neděle 26. srpna. Proto je předčasné ukončení výluky výhodné i z tohoto pohledu,“ vysvětlil vedoucí dopravního odboru DPMB, a. s., Jan Seitl.

 

 

Ačkoli dopravní výluka bude ukončena dříve a cestující projedou Mendlovým náměstím tak, jak byli zvyklí, stavební práce budou pokračovat ještě ve smyčce. „Tyto práce již nebudou mít na cestující žádný vliv,“ doplnil Seitl.

 

Změny v jízdním řádu kvůli rekonstrukci kolejového trojúhelníku se dotkly tramvajových linek 1, 2, 3, 5, 6 a 11, linka číslo 7 je přes prázdniny mimo provoz. Tramvaje však mohly přijet co nejblíže k Mendlovu náměstí, a tak nebylo třeba zavádět náhradní autobusovou dopravu, linku 1 směrem do Bystrce nahradila linka x1. Autobusů ani trolejbusů se výluka netýkala.

 

V plánovaném termínu budou ukončeny další dvě prázdninové výluky, a to na ulici Dornych a Pálavském náměstí v sídlišti Vinohrady. Zde začnou vozidla MHD opět jezdit od soboty 1. září.

 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře