Reklama
reklama

Ředitel dopravní policie Leoš Tržil si v Brně vybíral motorku

Na zahájení veletrhu Motosalon 2012 nechyběl ředitel dopravní policie Policejního prezidia Leoš Tržil. Prozradil, že jej do pavilonu P přivedly osobní zájmy. Uvažuje totiž o tom, že si nějaký silný stroj na dvou kolech pořídí.

Brno - Policie má na veletrhu Motosalon 2012 expozici a zároveň tam pořádá řadu doprovodných akcí zaměřených na zvýšení bezpečnosti. "Zvláštní pozornost je věnována otázce bezpečnostních prvků, nejenom helem, ale i kombinéz a dalších motorkářských oděvů a vybavení. Je potřeba upozorňovat také na samotnou problematiku techniky jízdy na motocyklu. Doprovodné akce budou mít určitě pozitivní dopad," tvrdil Tržil.

 

Prevence je podle policistů důležitá a vyplácí se. Jen v loňském roce na našich silnicích zahynulo o 22 motorkářů méně než v roce 2010, zároveň o šest osob poklesl počet usmrcených spolujezdců na motocyklu. "V každém případě si myslím, že je zde patrný pozitivní trend, jména vezmeme-li do úvahy, že u nás motorkářů každoročně přibývá. Motocykl dnes není jen dopravním prostředkem třeba pro cestu do práce, ale stává se spíš víkendovou relaxační aktivitou. Ale myslím si, že pokud se rozumně nastaví preventivní a represivní opatření, přinese to pozitivní dopady," uvedl šéf dopravní policie.

 

Největšími chybami, kterých se motorkáři na silnicích dopouštějí jsou nesprávný způsob jízdy, nezvládnutý průjezd zatáčkou nebo rizikovým územím, nezvládnutí stroje a nedání přednosti v jízdě.

 

Tržil by si Motosalon 2012 nenechal ujít v žádném případě, na výstaviště plánoval přijít i jako běžný návštěvník. "Rád se podívám na pěkné stroje, protože uvažuji o tom, že si po dlouhé době zase nějaký motocykl pořídím. Těšil jsem se, že me tady možná něco nadchne," dodal Tržil. 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře