Reklama
reklama

Ředitel dopravní policie Leoš Tržil si v Brně vybíral motorku

Na zahájení veletrhu Motosalon 2012 nechyběl ředitel dopravní policie Policejního prezidia Leoš Tržil. Prozradil, že jej do pavilonu P přivedly osobní zájmy. Uvažuje totiž o tom, že si nějaký silný stroj na dvou kolech pořídí.

Brno - Policie má na veletrhu Motosalon 2012 expozici a zároveň tam pořádá řadu doprovodných akcí zaměřených na zvýšení bezpečnosti. "Zvláštní pozornost je věnována otázce bezpečnostních prvků, nejenom helem, ale i kombinéz a dalších motorkářských oděvů a vybavení. Je potřeba upozorňovat také na samotnou problematiku techniky jízdy na motocyklu. Doprovodné akce budou mít určitě pozitivní dopad," tvrdil Tržil.

 

Prevence je podle policistů důležitá a vyplácí se. Jen v loňském roce na našich silnicích zahynulo o 22 motorkářů méně než v roce 2010, zároveň o šest osob poklesl počet usmrcených spolujezdců na motocyklu. "V každém případě si myslím, že je zde patrný pozitivní trend, jména vezmeme-li do úvahy, že u nás motorkářů každoročně přibývá. Motocykl dnes není jen dopravním prostředkem třeba pro cestu do práce, ale stává se spíš víkendovou relaxační aktivitou. Ale myslím si, že pokud se rozumně nastaví preventivní a represivní opatření, přinese to pozitivní dopady," uvedl šéf dopravní policie.

 

Největšími chybami, kterých se motorkáři na silnicích dopouštějí jsou nesprávný způsob jízdy, nezvládnutý průjezd zatáčkou nebo rizikovým územím, nezvládnutí stroje a nedání přednosti v jízdě.

 

Tržil by si Motosalon 2012 nenechal ujít v žádném případě, na výstaviště plánoval přijít i jako běžný návštěvník. "Rád se podívám na pěkné stroje, protože uvažuji o tom, že si po dlouhé době zase nějaký motocykl pořídím. Těšil jsem se, že me tady možná něco nadchne," dodal Tržil. 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Komentáře