Reklama
reklama

Ředitel dopravní policie Leoš Tržil si v Brně vybíral motorku

Na zahájení veletrhu Motosalon 2012 nechyběl ředitel dopravní policie Policejního prezidia Leoš Tržil. Prozradil, že jej do pavilonu P přivedly osobní zájmy. Uvažuje totiž o tom, že si nějaký silný stroj na dvou kolech pořídí.

Brno - Policie má na veletrhu Motosalon 2012 expozici a zároveň tam pořádá řadu doprovodných akcí zaměřených na zvýšení bezpečnosti. "Zvláštní pozornost je věnována otázce bezpečnostních prvků, nejenom helem, ale i kombinéz a dalších motorkářských oděvů a vybavení. Je potřeba upozorňovat také na samotnou problematiku techniky jízdy na motocyklu. Doprovodné akce budou mít určitě pozitivní dopad," tvrdil Tržil.

 

Prevence je podle policistů důležitá a vyplácí se. Jen v loňském roce na našich silnicích zahynulo o 22 motorkářů méně než v roce 2010, zároveň o šest osob poklesl počet usmrcených spolujezdců na motocyklu. "V každém případě si myslím, že je zde patrný pozitivní trend, jména vezmeme-li do úvahy, že u nás motorkářů každoročně přibývá. Motocykl dnes není jen dopravním prostředkem třeba pro cestu do práce, ale stává se spíš víkendovou relaxační aktivitou. Ale myslím si, že pokud se rozumně nastaví preventivní a represivní opatření, přinese to pozitivní dopady," uvedl šéf dopravní policie.

 

Největšími chybami, kterých se motorkáři na silnicích dopouštějí jsou nesprávný způsob jízdy, nezvládnutý průjezd zatáčkou nebo rizikovým územím, nezvládnutí stroje a nedání přednosti v jízdě.

 

Tržil by si Motosalon 2012 nenechal ujít v žádném případě, na výstaviště plánoval přijít i jako běžný návštěvník. "Rád se podívám na pěkné stroje, protože uvažuji o tom, že si po dlouhé době zase nějaký motocykl pořídím. Těšil jsem se, že me tady možná něco nadchne," dodal Tržil. 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Komentáře