Reklama
reklama

Raper Cezar chce vyprávět od srdce a na nic si nehrát

Mladého a talentovaného rapera Cezara dobře znají návštěvníci klubu Mersey v brněnských Žabovřeskách. Své fanoušky nyní potěšil zprávou, že po prvním CD s názvem „Jen Bůh mě může soudit“, připravuje své druhé CD „Země Česká“, na kterém bude hned čtrnáct nových songů. A světlo světa spatřil už také jeho první videoklip.

Roman Černý alias Cezar má za sebou zpívání ve sboru, tancování i malování graffiti. Nyní se ale rozhodl naplno věnovat své velké lásce - hiphopu a rapu. „Zatím je to jen můj koníček, ale v budoucnu bych se chtěl hudbou živit a prosadit,“ říká Roman, který si na financování svého koníčku musí zatím vydělávat jako barman.

Protože se mu před pěti lety nepovedlo popadnout šanci za pačesy na castingu pěvecké soutěže Superstar, snaží se v silné konkurenci muzikantů prorazit sám. Pronajímá si nahrávací studio, pravidelně pořádá koncerty v klubu Mersey v brněnských Žabovřeskách. Texty si píše sám a fanoušky o všech novinkách informuje na Facebooku na stránce Cezar*616*actual nebo přes svoje stránky a klipy na Youtube. „Mám za sebou už patnáct koncertů, samostatně, nebo s muzikanty ze Slovenska. Se známou zpěvačkou Baškou jsme natočili duet Láska a Nenávist. Přes hudbu se snažím dávat ven najevo své pocity, to co každý den zažívám. Ale jde mi také o to, aby se moje hudba líbila lidem,“ říká raper.

 

Prakticky všechny songy na jeho novém CD lze charakterizovat jako zpověď rapera, mluvení o životních pocitech z ulice v rýmech a do rytmu.  Protože jde o pouliční slovník, my rapeři povídáme tak, jak nám huba narostla. Nebereme si servítky, nadávky jsou běžné, nejsou však pravidlem ani podmínkou. Princip rapu, se kterým se ztotožňuji, je vyprávět od srdce, na nic si nehrát a zůstat přitom v rytmu. A hip-hop? To je životní styl vycházející z rapu, prostě hudba, tanec, oblékání, slovník,“ popisuje svůj koníček a životní filozofii Cezar.

 

Před lety zkoušel založit i kapelu, nyní ale hraje na pódiu sám s pomocí DJ. „Myslím, že jsem začal docela pozdě, navíc moje dvě CD jsou úplně odlišná. Hrdý jsem na to druhé a potřebuju se s ním někam dostat. Tím někam myslím třeba na televizi „Očko“. Už mě nebaví hrát jen pro lidi v klubu v Žabovřeskách,“ přiznává Cezar s tím, že plánuje účast i na velkém festivalu hiphopu.

„Ani negativní kritika mě nesrazí na kolena, už vím, že to dokážu. To, že můj song hrálo i rádio, mě utvrzuje v tom, že to umím. Dávám si na to čas, vím, že nemůžu vše chtít hned,“ dodává brněnský raper.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře