Reklama
reklama

Raper Cezar chce vyprávět od srdce a na nic si nehrát

Mladého a talentovaného rapera Cezara dobře znají návštěvníci klubu Mersey v brněnských Žabovřeskách. Své fanoušky nyní potěšil zprávou, že po prvním CD s názvem „Jen Bůh mě může soudit“, připravuje své druhé CD „Země Česká“, na kterém bude hned čtrnáct nových songů. A světlo světa spatřil už také jeho první videoklip.

Roman Černý alias Cezar má za sebou zpívání ve sboru, tancování i malování graffiti. Nyní se ale rozhodl naplno věnovat své velké lásce - hiphopu a rapu. „Zatím je to jen můj koníček, ale v budoucnu bych se chtěl hudbou živit a prosadit,“ říká Roman, který si na financování svého koníčku musí zatím vydělávat jako barman.

Protože se mu před pěti lety nepovedlo popadnout šanci za pačesy na castingu pěvecké soutěže Superstar, snaží se v silné konkurenci muzikantů prorazit sám. Pronajímá si nahrávací studio, pravidelně pořádá koncerty v klubu Mersey v brněnských Žabovřeskách. Texty si píše sám a fanoušky o všech novinkách informuje na Facebooku na stránce Cezar*616*actual nebo přes svoje stránky a klipy na Youtube. „Mám za sebou už patnáct koncertů, samostatně, nebo s muzikanty ze Slovenska. Se známou zpěvačkou Baškou jsme natočili duet Láska a Nenávist. Přes hudbu se snažím dávat ven najevo své pocity, to co každý den zažívám. Ale jde mi také o to, aby se moje hudba líbila lidem,“ říká raper.

 

Prakticky všechny songy na jeho novém CD lze charakterizovat jako zpověď rapera, mluvení o životních pocitech z ulice v rýmech a do rytmu.  Protože jde o pouliční slovník, my rapeři povídáme tak, jak nám huba narostla. Nebereme si servítky, nadávky jsou běžné, nejsou však pravidlem ani podmínkou. Princip rapu, se kterým se ztotožňuji, je vyprávět od srdce, na nic si nehrát a zůstat přitom v rytmu. A hip-hop? To je životní styl vycházející z rapu, prostě hudba, tanec, oblékání, slovník,“ popisuje svůj koníček a životní filozofii Cezar.

 

Před lety zkoušel založit i kapelu, nyní ale hraje na pódiu sám s pomocí DJ. „Myslím, že jsem začal docela pozdě, navíc moje dvě CD jsou úplně odlišná. Hrdý jsem na to druhé a potřebuju se s ním někam dostat. Tím někam myslím třeba na televizi „Očko“. Už mě nebaví hrát jen pro lidi v klubu v Žabovřeskách,“ přiznává Cezar s tím, že plánuje účast i na velkém festivalu hiphopu.

„Ani negativní kritika mě nesrazí na kolena, už vím, že to dokážu. To, že můj song hrálo i rádio, mě utvrzuje v tom, že to umím. Dávám si na to čas, vím, že nemůžu vše chtít hned,“ dodává brněnský raper.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře