Reklama
reklama

Radní schválili rozpočet. Brno bude příští rok šetřit na investicích

Brno by mělo příští rok hospodařit s 10,7 miliardy korun. Je to zhruba o miliardu méně, než v letošním roce. Návrh rozpočtu na rok 2013 schválila rada města, veřejné projednání rozpočtu se uskuteční  5. prosince a pak jej ještě musí schválit zastupitelstvo.

„Koalice sestavila rozpočet tak, aby město mohlo fungovat bez větších problémů a dál se snižovala zadluženost města.  Rozpočet  je schodkový, ale není v něm promítnuto žádné zadlužování. Výdajová a příjmová část je vyrovnaná,“ uvedl primátor Brna Roman Onderka.

 

Brno bude podle primátora šetřit v investicích i provozních výdajích.  Kvůli novému rozpočtovému určení daní přijde Brno zhruba o 250 milionů korun. Problém je i s prodejem drahého městského  majetku. Magistrát už dlouho nabízí k prodeji například bývalý kojenecký ústav na ulici Hlinky za více než 60 milionů korun nebo pasáž Jalta za 100 milionů korun. Nechce je ale prodat pod cenou. V Brně se také chýlí ke konci prodej bytových domů, a proto město nemůže do budoucna počítat ani s tímto zdrojem příjmů.

 

 

 

V roce 2008 byla zadluženost Brna 7,6 miliard korun, ke konci roku 2012 to bude 5,8 miliard a v příštím roce se má dluh snížit o dalších 280 milionů korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře