Reklama
reklama

Provozovatelé a řidiči drink servisů musí mít taxikářské zkoušky

Na jihu Moravy funguje na 800 provozovatelů příležitostné dopravy, například takzvaných drink servisů vozících řidiče pod vlivem alkoholu domů i s jejich autem. Jejich počet zejména na území města Brna v posledních letech prudce vzrostl. Nyní se podle novely zákona od 1. května transformují na taxislužbu a všichni řidiči musí složit předepsané zkoušky. To jim ale může způsobit problémy.

Brněnští radní proto ve středu schválili vyhlášku, podle které mohou řidiči příležitostné dopravy složit zkoušku až do 31. prosince. "Protože není kapacitně možné, aby odbor dopravy magistrátu přezkoušel v krátkém časovém rozmezí všechny řidiče, jichž se uvedená situace týká, předkládáme návrh na změnu vyhlášky, která upravuje a řeší tento dočasný problém," uvedl primátor Roman Onderka.

Novela zákona má zamezit tomu, aby taxikáři, kteří ztratili právo provozovat tuto živnost, mohli poskytovat své služby pod hlavičkou příležitostné přepravy. Vymezuje také službu drink servisů, tedy odvozu podnapilých řidičů jejich auty.

 

Řidiči taxislužby, kteří do 30. 4. 2013 vykonávali práci řidiče příležitostné osobní dopravy s vozidly do 9 osob včetně řidiče, jsou povinni mít při provozování taxislužby u sebe platné osvědčení o složení zkoušky nejpozději od 31. 12. 2013. Podmínkou pro uplatnění tohoto přechodného ustanovení je podání písemné přihlášky ke složení zkoušky nejpozději do 31. 5. 2013. Na řidiče, kteří nepodají přihlášku ke zkoušce řidiče taxislužby ve lhůtě do 31. 5. 2013 a na řidiče, kteří se na opakovanou výzvu nedostaví ke zkoušce podle podané písemné přihlášky, se toto přechodné ustanovení ve vyhlášce nevztahuje.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře