Reklama
reklama

Projekt Magdalenium míří do soutěží

Město Brno poslalo do soutěží o nejlepší preventivní akci roku 2012 projekt s názvem „Magdalenium“, který je řešen v rámci problematiky Městského programu prevence kriminality. Nominaci schválila rada města ve středu 15. srpna 2012.

Jedná se o soutěž, jejíž druhý ročník na téma „Komplexní přístup k prevenci kriminality v komunitách“ vyhlásil Odbor prevence kriminality MV ČR.

Pro informaci je potřeba uvést, že první ročník soutěže  vyhrálo město Brno rovněž projektem Městského programu prevence kriminality „Senior akademie“, který realizuje Městská policie Brno.

Brněnský projekt „Magdalenium“ se ocitl v nominaci rady města také v druhé soutěži letošního roku, kterou vypsala Evropská síť prevence kriminality o cenu ECPA (European Crime Prevention Award – Evropská cena prevence kriminality) na stejné téma jako MV ČR.

„Úspěšnost města v projektech prevence kriminality je na základě loňského výsledku vysoká, což ukazuje na dobrou koordinaci městské policie se všemi složkami bezpečnostních a preventivních pracovišť v Brně. Jsem přesvědčen o tom, že projekt Magdalenium opět obohatí oblast prevence kriminality ve městě,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Více o projektu Magdalenium
Občanské sdružení Magdalenium existuje v Brně od roku 1997, tehdy jako reakce na potřebu azylového zařízení pro klientky terénních sociálních pracovníků a zdravotníků v oblasti prevence kriminality, drogových závislostí a dermatovenerologických onemocnění. Nyní se soustřeďuje na pomoc obětem domácího násilí a obětem obchodování s lidmi a zároveň zprostředkovává kontakt mezi veřejností laickou, odbornou a cílovými skupinami.

 

Spolupracuje s Magistrátem města Brna, s policejní skupinou proti domácímu násilí na úrovni Městského ředitelství P ČR, s dalšími NNO, které pracují v této oblasti (např. o.s. Persefona, Diecézní Charita Brno, Psychologická poradna pro děti, mládež a rodinu). Zajišťuje pro klientky azylové ubytování na neveřejné adrese, pomáhá řešit sociálně právní záležitosti, ekonomickou stabilizaci a návrat do běžného způsobu života.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Komentáře