Reklama
reklama

Projekt Magdalenium míří do soutěží

Město Brno poslalo do soutěží o nejlepší preventivní akci roku 2012 projekt s názvem „Magdalenium“, který je řešen v rámci problematiky Městského programu prevence kriminality. Nominaci schválila rada města ve středu 15. srpna 2012.

Jedná se o soutěž, jejíž druhý ročník na téma „Komplexní přístup k prevenci kriminality v komunitách“ vyhlásil Odbor prevence kriminality MV ČR.

Pro informaci je potřeba uvést, že první ročník soutěže  vyhrálo město Brno rovněž projektem Městského programu prevence kriminality „Senior akademie“, který realizuje Městská policie Brno.

Brněnský projekt „Magdalenium“ se ocitl v nominaci rady města také v druhé soutěži letošního roku, kterou vypsala Evropská síť prevence kriminality o cenu ECPA (European Crime Prevention Award – Evropská cena prevence kriminality) na stejné téma jako MV ČR.

„Úspěšnost města v projektech prevence kriminality je na základě loňského výsledku vysoká, což ukazuje na dobrou koordinaci městské policie se všemi složkami bezpečnostních a preventivních pracovišť v Brně. Jsem přesvědčen o tom, že projekt Magdalenium opět obohatí oblast prevence kriminality ve městě,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Více o projektu Magdalenium
Občanské sdružení Magdalenium existuje v Brně od roku 1997, tehdy jako reakce na potřebu azylového zařízení pro klientky terénních sociálních pracovníků a zdravotníků v oblasti prevence kriminality, drogových závislostí a dermatovenerologických onemocnění. Nyní se soustřeďuje na pomoc obětem domácího násilí a obětem obchodování s lidmi a zároveň zprostředkovává kontakt mezi veřejností laickou, odbornou a cílovými skupinami.

 

Spolupracuje s Magistrátem města Brna, s policejní skupinou proti domácímu násilí na úrovni Městského ředitelství P ČR, s dalšími NNO, které pracují v této oblasti (např. o.s. Persefona, Diecézní Charita Brno, Psychologická poradna pro děti, mládež a rodinu). Zajišťuje pro klientky azylové ubytování na neveřejné adrese, pomáhá řešit sociálně právní záležitosti, ekonomickou stabilizaci a návrat do běžného způsobu života.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře