Reklama
reklama

Projekt Magdalenium míří do soutěží

Město Brno poslalo do soutěží o nejlepší preventivní akci roku 2012 projekt s názvem „Magdalenium“, který je řešen v rámci problematiky Městského programu prevence kriminality. Nominaci schválila rada města ve středu 15. srpna 2012.

Jedná se o soutěž, jejíž druhý ročník na téma „Komplexní přístup k prevenci kriminality v komunitách“ vyhlásil Odbor prevence kriminality MV ČR.

Pro informaci je potřeba uvést, že první ročník soutěže  vyhrálo město Brno rovněž projektem Městského programu prevence kriminality „Senior akademie“, který realizuje Městská policie Brno.

Brněnský projekt „Magdalenium“ se ocitl v nominaci rady města také v druhé soutěži letošního roku, kterou vypsala Evropská síť prevence kriminality o cenu ECPA (European Crime Prevention Award – Evropská cena prevence kriminality) na stejné téma jako MV ČR.

„Úspěšnost města v projektech prevence kriminality je na základě loňského výsledku vysoká, což ukazuje na dobrou koordinaci městské policie se všemi složkami bezpečnostních a preventivních pracovišť v Brně. Jsem přesvědčen o tom, že projekt Magdalenium opět obohatí oblast prevence kriminality ve městě,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.

Více o projektu Magdalenium
Občanské sdružení Magdalenium existuje v Brně od roku 1997, tehdy jako reakce na potřebu azylového zařízení pro klientky terénních sociálních pracovníků a zdravotníků v oblasti prevence kriminality, drogových závislostí a dermatovenerologických onemocnění. Nyní se soustřeďuje na pomoc obětem domácího násilí a obětem obchodování s lidmi a zároveň zprostředkovává kontakt mezi veřejností laickou, odbornou a cílovými skupinami.

 

Spolupracuje s Magistrátem města Brna, s policejní skupinou proti domácímu násilí na úrovni Městského ředitelství P ČR, s dalšími NNO, které pracují v této oblasti (např. o.s. Persefona, Diecézní Charita Brno, Psychologická poradna pro děti, mládež a rodinu). Zajišťuje pro klientky azylové ubytování na neveřejné adrese, pomáhá řešit sociálně právní záležitosti, ekonomickou stabilizaci a návrat do běžného způsobu života.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře