Reklama
reklama

Projekt CIVITAS ELAN v brněnském Urban centru

V Urban centru na Staré radnici začíná 11. září 2012 výstava prezentující výsledky projektu CIVITAS ELAN.

Projekt CIVITAS ELAN, který bude po čtyřech letech ukončen letos v říjnu, je zaměřený na podporu udržitelné dopravy. Díky němu se v brněnské městské hromadné dopravě podařilo dosáhnout několika významných zlepšení. Pomocí peněz z fondů Evropské unie bylo uvedeno do provozu pět minibusů, byl vytvořen systém diagnostiky jízdenkových automatů a systém optimalizace spotřeby elektrické energie v tramvajových a trolejbusových vozidlech. Byla také provedena série marketingových průzkumů za účelem vytvoření tzv. dopravních plánů a bylo otevřeno Integrované centrum mobility na Joštově ulici.

Partnery projektu byly statutární město Brno a Dopravní podnik města Brna, a. s. Výstava v Urban centru seznámí návštěvníky nejen s přínosem projektu pro Brno, ale i pro další partnerská města projektu – Lublaň, Gent, Porto a Záhřeb.

Součástí projektu byla také řada propagačních aktivit, například letošní akce S CIVITASEM kolem světa. Její účastníci se snažili urazit vzdálenost 25 750 kilometrů, což je obvod zeměkoule na 50. rovnoběžce, která prochází Českou republikou. Ujít tuto vzdálenost představuje asi 38 625 000 kroků. Každý chodec byl vybaven krokoměrem a organizátoři akce shromažďovali údaje o celkovém počtu kroků. Zda se podařilo zeměkouli obejít a kam všude se účastníci zajímavé akce podívali, se dozvíte na výstavě k projektu CIVITAS ELAN, která trvá v Urban centru od 11. září do poloviny října 2012.

URBAN CENTRUM BRNO je otevřeno út – pátek 10-18 hodin, v sobotu 13-16 hodin.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře