Reklama
reklama

Projekt CIVITAS ELAN v brněnském Urban centru

V Urban centru na Staré radnici začíná 11. září 2012 výstava prezentující výsledky projektu CIVITAS ELAN.

Projekt CIVITAS ELAN, který bude po čtyřech letech ukončen letos v říjnu, je zaměřený na podporu udržitelné dopravy. Díky němu se v brněnské městské hromadné dopravě podařilo dosáhnout několika významných zlepšení. Pomocí peněz z fondů Evropské unie bylo uvedeno do provozu pět minibusů, byl vytvořen systém diagnostiky jízdenkových automatů a systém optimalizace spotřeby elektrické energie v tramvajových a trolejbusových vozidlech. Byla také provedena série marketingových průzkumů za účelem vytvoření tzv. dopravních plánů a bylo otevřeno Integrované centrum mobility na Joštově ulici.

Partnery projektu byly statutární město Brno a Dopravní podnik města Brna, a. s. Výstava v Urban centru seznámí návštěvníky nejen s přínosem projektu pro Brno, ale i pro další partnerská města projektu – Lublaň, Gent, Porto a Záhřeb.

Součástí projektu byla také řada propagačních aktivit, například letošní akce S CIVITASEM kolem světa. Její účastníci se snažili urazit vzdálenost 25 750 kilometrů, což je obvod zeměkoule na 50. rovnoběžce, která prochází Českou republikou. Ujít tuto vzdálenost představuje asi 38 625 000 kroků. Každý chodec byl vybaven krokoměrem a organizátoři akce shromažďovali údaje o celkovém počtu kroků. Zda se podařilo zeměkouli obejít a kam všude se účastníci zajímavé akce podívali, se dozvíte na výstavě k projektu CIVITAS ELAN, která trvá v Urban centru od 11. září do poloviny října 2012.

URBAN CENTRUM BRNO je otevřeno út – pátek 10-18 hodin, v sobotu 13-16 hodin.
 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře