Reklama
reklama

Profesor filozofie Horyna musí zaplatit pokutu za výhrůžky kolegovi

Nejvyšší soud odmítl dovolání a potvrdil trest pro profesora filozofie Břetislava Horynu. Za to, že svému kolegovi Jaroslavu Hrochovi posílal výhružné e-maily musí zaplatit pokutu ve výši 50 tisíc korun. Kauza prošla mnoha zvraty.  Na tom, kdo e-maily skutečně posílal, se ovšem neshodli ani odborníci na IT technologie.

Horyna vždy popíral, že by svému kolegovi něco posílala nebo mu vyhrožoval. Tvrdil, že někdo zkopíroval IP adresu jeho počítače a vtělil ji do výhrůžných e-mailů, aby tak nasměroval podezření právě na něj. Neměl prý k žádnému útoku na kolegu žádný důvod. Profesory podle všeho dělí snad jen rozdílný názor na filozofická témata.

 

V dovolání Horyna tvrdil, že jej brněnské soudy potrestaly pouze na základě nepřímých důkazů. Podle soudců ale důkazy prokázaly, že autorem výhružných zpráv byl právě Horyna a čin soud hodnotil jako násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci.

 

Horyna v současné době na fakultě neučí. Podle informací Masarykovy univerzity je v pracovní neschopnosti. "Už po vynesení rozsudku jsme se k případu vyjádřili v tom smyslu, že pan děkam se s profesorem Horynou pokusí domluvit na ukončení pracovního poměru. Rozsudek ale univerzitě nedává možnost dát panu Horynovi výpověď," uvedla mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová.

 

Filozof a religionista Horyna měl podle obžaloby v průběhu pěti měsíců vyhrožovat smrtí svému kolegovi Jaroslavu Hrochovi. Některé emaily odešly i z počítače v jeho kanceláři, kvůli tomu ho také policie obvinila. Odesílatel dopisy protkal nacistickou tematikou a vulgaritami. Výhrůžky stupňoval, a Hrochovi dokonce sliboval smrt nebo zmrzačení.

 

Co se ve výhružných e-mailech objevilo:
Hajzlíku, ty si myslíš, že utečeš do Ostravy?
To by ti prospělo, pár ti jich naflákat, až budeš žrát chodník.
Stačí jedna injekce v trolejbusu, celkové ochrnutí, shniješ zaživa. Jen neumři dřív, než si to s tebou vyřídíme, to by byla škoda.
Myslíš si, že zalezeš a nebudeš vidět? Ani omylem, fešáku, už brzo to začne, dočkáš se.
Shniješ, než tě najdou.

 

Autor: 
admin
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře