Reklama
reklama

Profesor filozofie Horyna musí zaplatit pokutu za výhrůžky kolegovi

Nejvyšší soud odmítl dovolání a potvrdil trest pro profesora filozofie Břetislava Horynu. Za to, že svému kolegovi Jaroslavu Hrochovi posílal výhružné e-maily musí zaplatit pokutu ve výši 50 tisíc korun. Kauza prošla mnoha zvraty.  Na tom, kdo e-maily skutečně posílal, se ovšem neshodli ani odborníci na IT technologie.

Horyna vždy popíral, že by svému kolegovi něco posílala nebo mu vyhrožoval. Tvrdil, že někdo zkopíroval IP adresu jeho počítače a vtělil ji do výhrůžných e-mailů, aby tak nasměroval podezření právě na něj. Neměl prý k žádnému útoku na kolegu žádný důvod. Profesory podle všeho dělí snad jen rozdílný názor na filozofická témata.

 

V dovolání Horyna tvrdil, že jej brněnské soudy potrestaly pouze na základě nepřímých důkazů. Podle soudců ale důkazy prokázaly, že autorem výhružných zpráv byl právě Horyna a čin soud hodnotil jako násilí proti skupině obyvatelů a proti jednotlivci.

 

Horyna v současné době na fakultě neučí. Podle informací Masarykovy univerzity je v pracovní neschopnosti. "Už po vynesení rozsudku jsme se k případu vyjádřili v tom smyslu, že pan děkam se s profesorem Horynou pokusí domluvit na ukončení pracovního poměru. Rozsudek ale univerzitě nedává možnost dát panu Horynovi výpověď," uvedla mluvčí Masarykovy univerzity Tereza Fojtová.

 

Filozof a religionista Horyna měl podle obžaloby v průběhu pěti měsíců vyhrožovat smrtí svému kolegovi Jaroslavu Hrochovi. Některé emaily odešly i z počítače v jeho kanceláři, kvůli tomu ho také policie obvinila. Odesílatel dopisy protkal nacistickou tematikou a vulgaritami. Výhrůžky stupňoval, a Hrochovi dokonce sliboval smrt nebo zmrzačení.

 

Co se ve výhružných e-mailech objevilo:
Hajzlíku, ty si myslíš, že utečeš do Ostravy?
To by ti prospělo, pár ti jich naflákat, až budeš žrát chodník.
Stačí jedna injekce v trolejbusu, celkové ochrnutí, shniješ zaživa. Jen neumři dřív, než si to s tebou vyřídíme, to by byla škoda.
Myslíš si, že zalezeš a nebudeš vidět? Ani omylem, fešáku, už brzo to začne, dočkáš se.
Shniješ, než tě najdou.

 

Autor: 
admin
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře